توسعه فناوری علمی در حوزه محصول استراتژیک خراسان جنوبی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: توسعه فناوری علمی و حل چالش‌های مرتبط با محصولات راهبردی خراسان جنوبی از اولویت‌های پژوهشی این نهاد است.

جلال الدین صادقی امروز چهارشنبه هفتم اردیبهشت در بازدید سرپرست فرمانداری خوسف از مجتمع تحقیقاتی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی اعلام کرد: زرشک و زعفران تصرف شده است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه در این زمینه جهاددانشگاهی در حوزه تحقیقات کاربردی فعال است، گفت: – زمین شامل کلیه امکانات، فضا و تجهیزات لازم برای این منظور داده شده است.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به ویژگی های کشاورزی در این مجتمع گفت: با هدف تکمیل زنجیره ارزش (تولید، فرآوری، بسته بندی، بازاریابی و فروش) گیاهان دارویی راهبردی خراسان جنوبی، سایت جامعی را تشکیل می دهد. . این وب سایت علاوه بر فروش محصولات استراتژیک در زمینه گیاهان دارویی، محصولات دانش بنیان در مورد این محصولات و محصولات علمی و همچنین مشاوره علمی ارائه می دهد.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه تامین دانش فنی این رشته های دانشی یکی از مهمترین اولویت های ما است، گفت: تقویت توان مهندسی در حوزه محصول راهبردی، شناسایی و اجرای ایده های نوآورانه برای گیاه عناب و سایر گیاهان دارویی. و حمایت از این ایده ها تا ورود به بازار کار از مهمترین اولویت های جهاددانشگاهی است.

صادقی با تاکید بر نیروها و پژوهشگران ارزشمند این مجموعه افزود: سرمایه گذاران باید با فعالیت های منسجم و تحقیقات موثر جذب شوند. برای این کار باید به ظرفیت داخلی خود توجه زیادی داشته باشیم در حالی که نمی توانیم از بخش قابل توجهی از این سرمایه استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: الگوی جهاددانشگاهی در حوزه خدمات تخصصی، آمارگیری از مشکلات و مشکلات بازار فروش و ارائه آن به تیم های تحقیقاتی برای ارائه راهکار است. مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی خراسان جنوبی; هدف از راه اندازی این مرکز فعالیت در زمینه فروش و بازاریابی محصولات است چرا که بزرگترین مشکل محصولات کشاورزی خراسان جنوبی فروش است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.