توزیع پودر غذایی در داروخانه ها / اولتیماتوم به داروخانه های متخلف

[ad_1]

رییس سازمان غذا و دارو از توزیع شیرخشک رژیمی در داروخانه ها در سراسر کشور خبر داد و گفت: با تلاش های به دست آمده از ابتدای هفته شیرخشک مخصوص کودکان آلرژیک در چرخه توزیع قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، بهادر صیدمحمدیان با بیان این مطلب گفت: از ابتدای هفته جاری تاکنون 13 هزار جعبه شیرخشک پس از شناسایی در چرخه توزیع قرار گرفته است. سایر بخش‌های محموله بزرگ پودر غذایی وارداتی (یک میلیون قوطی) بلافاصله پس از برچسب‌گذاری توزیع شد.

وی افزود: خوشبختانه با تحویل محموله جدید، کمبود موجود در بازار برطرف می شود و برنامه ریزی لازم برای عرضه برای ماه های آینده انجام شده است.

رئیس اداره کل شیرخشک سازمان غذا و دارو با بیان اینکه این پودر مشمول پول دولتی است و یارانه ای ندارد، گفت: تاکنون نیازی به ثبت نام محصول نبوده و بخشنامه الزام توزیع محصولات از زنجیره تامین شرکت ها، داروخانه ها برای ثبت اطلاعات فروش و عرضه شیرخشک رژیمی و غذاهای خاص در سامانه تاک سامانه تاک به نمایندگان صنایع غذایی و دارویی سراسر کشور ابلاغ شده و در صورت عدم ثبت اطلاعات سهمیه داروخانه های متخلف بسته خواهد شد. .

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، وی کمبود کوتاه مدت شیرخشک رژیمی را ناشی از کندی تخصیص پول با کیفیت دانست و یادآور شد:

لازم به ذکر است داروخانه اطلاعات فروش محصول را در سامانه زنجیره تامین خود موسوم به “ثبت الکترونیکی اقلام سلامت محور” پس از تایید شرکت پخش شامل ثبت ملی و تاریخ تولد مصرف کننده، ثبت نام می کند. کد سیستم پزشکی پزشک معالج و ثبت بارکد UID محصول است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.