تنها راه حل برای جلوگیری از ساخت و ساز در نزدیکی باغ گیاه شناسی چیست؟

[ad_1]

شهردار سابق منطقه 22 با تاکید بر اینکه تفاهم شهرداری و ارتش تنها راه حل برای جلوگیری از احداث زمین در مجاورت باغ گیاه شناسی است، گفت: تراکم کاربری و دستمزد آن را در جای دیگری به نیروهای نظامی بدهید و معامله کنید. .

علی نوذرپور در گفت وگو با ایسنا، وی در خصوص ساخت و ساز در مجاورت باغ گیاه شناسی ملی در منطقه 22 تهران و زمان اعطای مجوز برای این پروژه گفت: موضوع زمین تعاونی نظامی یا 511 هکتار زمین به حدود 16 سال قبل برمی گردد. در ازای واگذاری 70 درصد از این 511 هکتار، مجوز ساخت 30 درصد باقی مانده از این زمین به ارتش داده شد.

وی افزود: حدود 16 سال پیش که این مجوز برای نیروهای نظامی صادر شد، از نظر برنامه ریزی دقیق، ساخت و سازهای بلندمرتبه اشکالی نداشت. در واقع طبق بندهای 16.29 و 16.30 در طرح تفصیلی، منطقه 22 شهر می توانست مجوز بلندمرتبه سازی ساختمان های تجاری و مسکونی را صادر کند.

نوذرپور ادامه داد: زمین اطراف باغ گیاه شناسی ملی نیز به همین صورت مجوز گرفته و طبق قانون در حال ساخت است. هر برج روی این زمین یک پروانه دارد. برخی از برج های ساخته شده و مابقی که ساخته نشده اند با مجوزهای صادره اجازه ساخت دارند.

وی تاکید کرد: تنها چیزی که می تواند تغییر کند در برنامه ریزی تفصیلی منطقه 22 است که انتظار می رود با نیروهای نظامی و تعاونی های بزرگ با ساختمان های بلندمرتبه مذاکره شود و به توافقی دوجانبه منفعت برسند، یعنی کاهش هزینه ها. تعداد طبقات.» و در عوض این تراکم در جای دیگر به آنها داده می شود.

شهردار سابق منطقه 22 با اشاره به اینکه رسیدن به چنین توافقی مستلزم پیگیری فرمانداری شهرستان و تعاونی نظامی است، افزود: قطعاً عدم حصول این توافق مانع از حق همکاری ارتش نخواهد بود و از نظر حق شهر است، می توانند با مجوز خود به کار خود ادامه دهند.» در حال حاضر تنها راه حل، تعامل سازنده، ارتش و شهر برای توافق است.

وی ادامه داد: در ازای عدم ساخت بخشی از برج های مشرف به باغ ملی گیاه شناسی، شهرستان باید تراکم را به تعاونی نظامی بدهد تا از قسمت دیگر زمینی که در اختیار دارد استفاده کند، در غیر این صورت اعتراضی نخواهد داشت. قانون شهر

نوذرپور در پاسخ به این سوال که در طرح تفصیلی منطقه 22 امکان ورود زمین اطراف باغ گیاه شناسی به فضای سبز وجود دارد، گفت: خیر، به دلیل واحد مشاوره طرح تفصیلی امکان پذیر نیست، بیایید و مجوز صادر شده است. تشکیل شده و قابل ابطال نیست.» در واقع این حقوق شکل گرفته و مجوز داده است. در نتیجه مجوزهای صادر شده با وضعیت فعلی در طرح بوده و قابل تغییر نیستند.

وی تاکید کرد: در زمان شهرداری منطقه 22، 70 درصد طرح های مشابه به نام شهر تهران امضا و به این شهرداری که یکی از اراضی پروژه هزار و یک شهر در منطقه است، برگردانده شد. 22. در صورتی که این اسناد از طرف شهرستان نباشد، با مجوز کمیسیون ماده 5 که کار را منوط به تحویل سند می‌کند، می‌توان آن شهر را کتباً تنظیم کرد. اگر قبلاً انجام نشده است، کار را متوقف کنید.

نوذرپور می افزاید: برج ها همگی دارای مجوز هستند و در این صورت پس از ساخت یک بلوک، مجوز همچنان پابرجاست و مالک می تواند بقیه بلوک ها را بسازد، بنابراین تنها راه، توافق بین شهر است. و شورا با تعاونی نظامی. «برای مذاکره که ارتش موافقت کند این بلوک‌های جدید را نسازد و از این حقوق در جای دیگری استفاده کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.