تلاش برای کاهش تصادفات جاده ای در فارس

[ad_1]

ایسنا/ فارس استاندار فارس از ابلاغ به استانداری ها خبر داد که کاهش نرخ سوانح رانندگی در دستور کار فصلی قرار گیرد.

محمدهادی ایمانیه در نشست راهبردی تصادفات استان فارس گفت: امیدواریم با همکاری نیروی انتظامی، اورژانس، راهداری، میراث فرهنگی، صدا و سیما، شهرستان ها و ادارات محلی و شهرداری، آمار تلفات تصادفات نوروزی را به حداقل برسانیم. تدابیری در نظر گرفته شد.»

به گزارش ایسنا، به نقل از دولت فارس، ایمانیه با بیان اینکه استان فارس یکی از استان های دارای بیشترین آمار فوتی های تصادفی است، گفت: در چند ماه گذشته جلسات زیادی برگزار و تصمیماتی برای کاهش آمار گرفته شده است. مرگ و میر و جراحات ناشی از تصادفات در استان.

وی گفت: امروز شاهد تصادفات متعددی هستیم که برخی از محورها افت قابل توجهی داشته اند به طوری که برخی از محورها 40 درصد افت کرده اند. سفرها افزایش خواهد یافت.

استاندار فارس گفت: در صورت کاهش وضعیت کرونا، هنگام مسافرگیری باید مراقب باشیم تا مسافران استان فارس دچار مصدومیت و جان باختن بر اثر تصادف نشوند، بنابراین با همکاری نیروی انتظامی، اورژانس، بزرگراه ها، میراث فرهنگی، صدا و سیما و رسانه ها، شهرها و دولت های محلی امیدوارند در نوروز تعداد مجروحان و مرگ و میر ناشی از تصادف را به حداقل برسانیم.

ایمانیه با اشاره به اقداماتی که در این راستا باید انجام شود، گفت: پاکسازی ورودی شهرها از مشکلات انسداد جاده ها، ساماندهی دستفروشان و افراد متقاضی اجاره و اسکان مسافران، کنترل دوربین ها و رفع مشکلات احتمالی. آنها در این فاصله در میان اقداماتی قرار دارند که باید انجام شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به دیگر اقداماتی که باید در ایام نوروز انجام شود، افزود: مشکل آنتن دهی موبایل در نقاط ضعیف باید برطرف شود. تا بتوانیم مشکل را حل کنیم.

ایمانیه افزود: تصمیمی به همه دستگاه ها ابلاغ شده است که با همکاری ادارات در هر شهرستان از زمستان امسال تا پایان زمستان 1401 10 درصد از تلفات جاده ای در هر فصل بر اثر تصادفات را کاهش دهیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.