تقویت تعامل دانشگاه ها با حوزه های علم و فناوری ضروری است

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تقویت تعامل دانشگاه ها با حوزه های علم و فناوری ضروری است و این امر کشور را به پیشرفت چشمگیری در حوزه علم و فناوری، حوزه علم و فناوری سوق می دهد.

علی خیرالدین روز یکشنبه 22 اسفندماه در دومین مراسم تجلیل از فناوران برجسته آذربایجان شرقی در قالب ارتباط تصویری اظهار داشت: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی یکی از قوی ترین پارک های علم و فناوری کشور از نظر پژوهشی است. و اقدامات موثر در این زمینه.

وی ادامه داد: با توجه به قرارداد 25 ساله با چین، خوشبختانه در این مدت کوتاه همکاری های زیادی با دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی چین داشته ایم.

معاون فناوری وزیر فناوری گفت: امیدوارم با برگزاری چنین همایش های موفقی در سراسر کشور، انگیزه شرکت های دانش بنیان برای ارتقای فعالیت های خود افزایش یابد و با قدرت بیشتری به راه او ادامه دهند.

پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی برای رسیدن به اهداف عالی خود مصمم است

عبدالرضا واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در ادامه مراسم تجلیل از فناوران برتر آذربایجان شرقی برای دومین بار گفت: برخی از شرکت ها دانش بنیان هستند و با تغییراتی که ایجاد شده نگران عملکرد خود هستند. در دولت ها جای می گیرند اما به خاطر مقام معظم رهبری همیشه می گویند حامی شرکت های دانش بنیان هستیم، بنابراین اعضای شرکت های دانش بنیان دغدغه خاصی نداشته باشند و با قدرت به راه خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: از جمله اقدامات موثر دولت سیزدهم در حوزه فناوری، ایجاد معاونت فناوری و نوآوری در وزارت علوم است که گامی بلند در راستای توسعه کشور خواهد بود. مراکز علم و فناوری کشور».

وی همچنین گفت: خوشبختانه آذربایجان شرقی از نظر تعداد شرکت های دانش بنیان رتبه پنجم را در کشور دارد، اما متاسفانه سالانه بودجه سالانه به حوزه علم و فناوری استان اختصاص می یابد، البته از این لحاظ طبق رایزنی‌هایی که با نمایندگان استانی در مجلس انجام شد.» «انتظار داریم بودجه سالانه بهبود یابد.

واعظی تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان استان در حوزه منابع انسانی با افزایش نیروی کار برای 3926 نفر شغل ایجاد کرده اند که نسبت به دو سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: امیدواریم با همکاری مسئولان استانی بتوانیم به دو منطقه نوآور در شهر تبریز دست پیدا کنیم که اولی در اطراف دانشگاه تبریز و دومی در اطراف دانشگاه تبریز و حومه شهر تبریز است. دانشگاه آزاد اسلامی تبریز.”

رئیس منطقه علم و فناوری استان در پایان سخنان خود گفت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ورود شرکت های دانش بنیان به عرصه صنعت خودرو، یکی از مهمترین چشم اندازهای ما در سال آینده است. ساخت و طراحی اولین خودروی دانش بنیان کشور است که امید است با همکاری همه دوستان بتوانیم به این دستاورد بزرگ دست یابیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این همایش تفاهم نامه ای بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد آذرشهر و شبستر با معاونت علمی و فناوری استان به امضا رسید و از فناوران برجسته استان تجلیل شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.