تفکیک زباله در مبدا به اقتصاد خانواده کمک می کند

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان رئیس دولت کلانشهر نوش آباد گفت: روز جهانی زمین پاک فرصتی برای تجلیل از کسانی است که برای حفظ محیط زیست انسانی تلاش می کنند و یکی از این گروه مقدسین پرتلاشی هستند که هر روز در کوچه و خیابان می بینیم.

محمد بهفرد امروز (یکشنبه 5 اردیبهشت) در مراسم روز جهانی زمین پاک در دبیرستان شهدای کرک نوش آباد، اظهار کرد: حضرت علی (ع) فرمودند: دینداری الهی را در پیشگاه مردم و شهر تماشا کنید. این نشانه اهمیت حفظ و مراقبت از زمین و محیط زیست در آموزه های دینی ماست.

وی افزود: یکی از وظایف شهرها پاکسازی محیط شهری است که توسط مقدسین انجام می شود که سرمای زمستان و گرمای طاقت فرسای تابستان را می پذیرند و بسیاری از آنها در این شرایط بیمار می شوند و باید قدردان آن باشیم. فداکاری آنها.»

سرپرست شهرداری نوش آباد گفت: کمترین وظیفه ما برای تشکر از متقیان تلاش برای پاکیزه نگه داشتن شهر است. ما در شهری به نام مراسم مذهبی هستیم پس متقیان خادم امام حسین هستند و برای سلامتی شیعیان امام علی(ع) تلاش می کنند.

وی افزود: روزانه حدود 4 تن زباله در نوش آباد تولید می شود که برای هر نفر حدود 300 گرم و بالاتر از استانداردهای جهانی است که از تمامی اهالی به ویژه دانش آموزان دعوت می کنیم در تفکیک زباله در منازل مشارکت کنند.

رئیس دولت شهری نوش آباد گفت: حدود 30 درصد زباله ها را زباله های خشک و قابل بازیافت تشکیل می دهند که این امر به دلیل تفکیک زباله در مبدا که هم به تمیز نگه داشتن زمین کمک می کند و هم هزینه نظافت شهر را کاهش می دهد و هم کمک می کند. اقتصاد خانواده

بهفرد افزود: استفاده از کیسه های پارچه ای به جای کیسه های نایلونی و ظروف پلاستیکی، تفکیک در مبدا ساده ترین راه حلی است که می توانیم به پاکسازی شهر و در نتیجه کاهش بیماری ها و هزینه های خانوار، صرفه جویی در زمین و تامین جان انسان ها کمک کنیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل او گفت: «روز جهانی زمین پاک نمادی از ترویج فرهنگ ارزش زیست محیطی با همه فعالیت‌هایی است که می‌توانیم برای حفظ کره زمین انجام دهیم.»

سید عباس نگهبان اظهار داشت: حدود چهار و نیم میلیارد سال از وجود حیات روی زمین می گذرد که حدود یک میلیارد سال آن تنها به ایجاد شرایط زندگی برای انسان در این کره خاکی اختصاص یافته است، اما انسان ها ما انسان ها دنیا را در 200 سال پس از انقلاب صنعتی

وی افزود: انسان با فعالیت ها و رفتار خود وضعیت زمین و محیط زیست را به کلی تغییر داده و بسیاری از موجودات دیگر را در این سیاره سبز نابود کرده و یا باعث ایجاد خطر برای شرایط زندگی آنها و تولید انواع محصولات پلاستیکی شده است. یکی از این تهدیدات است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل تصریح کرد: شعار امسال روز جهانی زمین پاک «سرمایه گذاری در زمین با کاهش پلاستیک» است. در طول 60 سال گذشته بیش از 8.5 میلیارد تن مواد خام پلاستیکی تولید شده است و این محصول با زنجیره مولکولی قوی و وزن سبک خود، زمین های زیادی را تحت تاثیر قرار داده است.

گاردین تاکید کرد: مواد پلاستیکی در صورت شکسته شدن به مولکول ها به راحتی وارد زنجیره غذایی انسان می شوند و حتی جان انسان ها را به خطر می اندازند و اگر برای کنترل استفاده از آن تلاش نکنیم با بحران های زیادی مواجه خواهیم شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل گفت: بر اساس آمار سازمان حفاظت محیط زیست روزانه 58 هزار تن زباله در ایران تولید می شود که از این میزان حدود 3 هزار تن در استان اصفهان و 200 تن زباله تولید می شود. در کاشان، آران. و بیدگل تولید می شود.

این مدافع اضافه کرد: تداوم دفن بی رویه اقدامی وحشتناک است که سلامت مردم را به خطر می اندازد، از مدیران مدارس دعوت می کنیم تا اردوهای دانش آموزی را در محل دفن زباله ها برگزار کنند تا نتیجه زحمات و رفتار شهروندان نسبت به محیط زیست را ببینند و برای مقابله با آن چاره اندیشی کنند. . “

وی با اشاره به نقش زباله در آلودگی زمین گفت: ما تنها دو درصد زباله های خود را بازیافت می کنیم، در حالی که با تفکیک زباله در خانه می توان به حفظ محیط زیست و بسیاری از اتفاقات ناگوار امروز به دلیل تولید و انباشت کمک کرد. زباله

وی گفت: رفتار خودخواهانه انسان باعث شده است که جنگل ها، زیستگاه ها و بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری ما از بین رفته یا در خطر انقراض قرار گیرند و روز به روز بر بیابان ها و بیابان ها افزوده شود.

این مدافع گفت: از همه شهروندان می خواهم هر طبیعت سرسبزی را نشانه حیات بدانند و در حفظ آن تلاش کنند و هر دانش آموز سفیری برای حفظ محیط زیست باشد.

اما همچنین مدیر دبیرستان دخترانه شهدا کرک نوش آباد وی گفت: با توجه به اهمیت حفاظت از محیط زیست، آموزش اصولی و تلاش جامعه برای حفظ منابع طبیعی محدود، حیاتی و تجدیدناپذیر و جلوگیری از تخریب و آلودگی آنها، یکی از اصلی ترین روش ها آموزش و افزایش آگاهی های زیست محیطی در بین شهروندان است. “

اعظم داداشی افزود: نقش آموزش محیط زیست در مدارس بسیار حائز اهمیت است و ارتقای آگاهی های زیست محیطی دانش آموزان و تشویق کودکان و نوجوانان به مشارکت سبز و نهادی و تصویب اصول زیست محیطی ضروری است.

وی افزود: در کشور ما که نسل جوان بیشترین جمعیت را تشکیل می دهد، آموزش محیط زیست می تواند تاثیر بسزایی در تقویت فرهنگ زیست محیطی و دستیابی به اهداف توسعه، توسعه پایدار داشته باشد.

به گزارش ایسنا، در مراسم بزرگداشت روز جهانی زمین پاک با حضور مسئولین شهرستان نوش آباد، اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل و ناحیه مقاومت بسیج نوش آباد از مقدسین این شهرستان تجلیل شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.