تفاوت بزرگ سولدو با مربیان خارجی لیگ برتر

[ad_1]

سرمربی تراکتورسازی تفاوت فاحشی با همتایانش در لیگ برتر ایران دارد.

به گزارش ایسنا، زونیمیر سولدو سرمربی تراکتورسازی از هفته پنجم لیگ هدایت این تیم را پذیرفته است. او در بازی روز چهارشنبه مقابل پیکان پانزدهمین تجربه حضورش در لیگ برتر فوتبال ایران را به عنوان سرمربی تراکتورسازی به دست آورد.

سولدو در این 15 بازی لیگ برتر بدترین آمار دوران مربیگری خود را از خود به جای گذاشته است. سرمربی کروات با تراکتورسازی 2 برد، 5 تساوی و 7 باخت با میانگین 0.73 به دست آورد. این میانگین در حالی به دست می آید که سولدو در تیم های قبلی خود – به استثنای دینامو زاگرب – عملکرد خوبی نداشته است و میانگین 1.15 امتیاز در کلن و 1.14 امتیاز در آدامیرا واکر را کسب کرده است. او در کلن تیمی را هدایت کرد که در پایان بوندسلیگا به پایان رسید و در آدمیرال واکر در آستانه سقوط قرار داشت.

سرمربی کروات در این نشست خبری تقریباً در تمامی بازی های نیم فصل اول به عنوان دو نقطه ضعف اصلی تراکتورسازی اشاره کرد که یکی از آن ها آمادگی بازیکنان و دیگری عدم حضور بازیکنان هم تیمی بود. در همین راستا، سولدو قول داد که در تعطیلات نیم فصل وضعیت را بهبود بخشد. حتی یک مربی کروات آمادگی جسمانی به تیم فنی تراکتورسازی اضافه شد تا بتواند ضعف بدنی بازیکنان تراکتور را برطرف کند.

اما تراکتورسازی به دلایل مختلف از جمله کمبود بازیکنان باکیفیت در این مرحله از فصل و بسته شدن پنجره نمی تواند در نقل و انتقالات نیم فصل فعال باشد و مهدی کیانی، محمد بلبلی، نادر محمدی و آقاجانپور از جمله این بازیکنان هستند. که به تراکتورسازی پیوسته اند اما خبری از بازیکن خارجی نیست.

اما با شروع نیم فصل، وضعیت تراکتورسازی بهتر نشد، بلکه بدتر شد و دو شکست مقابل صنعت نفت و استقلال، علاقه مندان را به دیدن آینده این تیم برانگیخت و سایه آنها بدبین می شود. در آن شرایط، سوال این است که آیا خود سولدو از میزان نصف شدن تعطیلات و نقل و انتقالات راضی است؟

سولدو در نشست خبری پس از بازی چهارشنبه مقابل پیکان گفت: تمام تلاشم را کردم تا در نیم فصل به تیمم بازیکنان اضافه کنم. در مدت زمان کوتاهی باید آمادگی بدنی تیم را بالا ببرم، اما گرفتن بازیکن خوب در نیم فصل بسیار سخت است، زیرا چه ایران و چه خارج از ایران بازیکنان خوب خود را بیرون نمی آورند.

وی گفت: مشکل بعدی بسته بودن پنجره تراکتور بود. وقتی دو بازیکن خوب پیدا کردیم نتوانستیم آنها را به خدمت بگیریم و به تیم های دیگر رفتند. از کاری که در نیم فصل با بازیکنان انجام دادیم راضی هستم اما متأسفانه قبل از بازی با نفت، 6 بازیکن من و 2 نفر دیگر از تیم فنی کرونا را دستگیر کردند که این موضوع روی عملکرد تیم تأثیر گذاشت. تلاش کادر فنی و مدیریت باشگاه این است که چند بازیکن دیگر را جایگزین کنند که از عملکردشان راضی هستم و در پست هایی که من راضی هستم می توانند رقابت خوبی ایجاد کنند، بازیکنی وجود ندارد.

به گفته سولدو، او از تمریناتی که در تعطیلات نیم فصل به تیمش داده راضی است، اما باید در پایان فصل شاهد تاثیرگذاری آن تمرین باشیم. اما نکته عجیبی که در صحبت های این مربی کروات به چشم می خورد، رضایت او از عملکرد باشگاه در نقل و انتقالات است. او حتی با بستن پنجره نقل و انتقالات تراکتورسازی به دلیل تقویت نکردن تیمش مشکلی نداشت.

این رفتار سولدو در حالی مشاهده می شود که در فوتبال ایران مربیان تیم های بزرگ از خارج از کشور گرفته تا داخلی به راحتی با چنین اتفاقاتی کنار نمی آیند بلکه برای انرژی دادن به تیمشان آب روی آتش می اندازند.قوی برای تیمشان است زیرا می دانند در فوتبال ایران وجود دارد. اشکال زیادی هستند سنگ ها پای آنها گذاشته می شود و مدیریت باشگاه از خداست که این سنگ ها را بهانه کند و تیم را تقویت نکند.

این موضوع نمونه های مشابهی دارد و در سال های اخیر در استقلال، پرسپولیس، فولاد، سپاهان و حتی تراکتورسازی بسیار مطرح شده است. حتی برای نشان دادن این موضوع، می توانید تصور کنید که اگر برانکو، استراماچونی، شفر، کالدرون، فرهاد مجیدی، یحیی گل محمدی و جواد نکونام جایگزین سولدو می شدند، چه واکنشی نسبت به اتفاقات باشگاه تراکتورسازی نشان می دادند. مخصوصا تراکتور دلیلی برای ترک تیم یا پرداخت نکردن ندارد.

تراکتورسازی دوشنبه آینده باید سپاهان را برگزار کند. باید دید سولدو چگونه از این آزمون سخت عبور می کند و تا کی می تواند مانند یک آقا با مشکلات کنار بیاید و در تراکتور به کارش ادامه دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.