تعداد مربیان پرورشی در خراسان شمالی کم است/برگزاری زنگ نماز

[ad_1]

ایسنا/ خراسان شمالی رئیس اداره آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: در شاخص مربیان پرورشی کمتر از میانگین کشوری هستیم.

ابوالقاسم اکبری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در رتبه پایین شاخص معلمان سرپرستی استان قرار داریم، اظهار کرد: بر اساس میانگین کشوری هر 333 نفر در مقطع ابتدایی یک معلم پرورشی وجود دارد، اما به ازای هر 503 نفر، دانش آموزان استان یک معلم پرورشی دارند.”

وی خاطرنشان می کند: در مقطع راهنمایی بر اساس میانگین کشوری به ازای هر 169 دانش آموز یک معلم ارتقاء دهنده وجود دارد.

رئیس آموزش و پرورش شاخص دوم متوسطه دوم آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: بر اساس میانگین کشوری در دبیرستان ها از هر 210 دانش آموز یک مربی وجود دارد و تنها این تعداد در خراسان شمالی به ازای هر 153 دانش آموز یک مربی است. . در حال تخم ریزی است.

اکبری تاکید کرد: بر اساس آمار ارائه شده در مقطع ابتدایی و متوسطه اول نسبت به میانگین کشوری نسبت به معلمان سرپرستی کمتری داریم.

زنگ نماز در مدارس

وی در خصوص اجرای طرح زنگ نماز در مدارس استان اظهار داشت: پس از حضور مدارس، برنامه زنگ نماز در مدارس استان از نزدیک پیگیری می شود.

رئیس اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی تاکید کرد: دانش آموزان هر چه بیشتر باورهای خود را تقویت کنند آسیب های اجتماعی کمتری به آن ها وارد می شود.

اکبری با اشاره به بهره برداری از 12 نمازخانه در مدارس استان گفت: به برکت سفر مقام معظم رهبری به استان تا پایان سال 12 نمازخانه به بهره برداری می رسد که این کافی نیست و امیدواریم خیرین ما در این زمینه کمک کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.