تصویر/ قبیله آفریقایی پاهای عجیبی دارد

[ad_1]

دوما یا وادوما که به نام دِما نیز شناخته می‌شود، نام قبیله‌ای در روستای کانیمبا در شمال زیمبابوه است. مشاهده اختلالات الکتروداکتیلیک یا ژنتیکی اندام خرچنگ در برخی از خانواده های این قبیله باعث شهرت آنها شده است! گفته می شود حداقل 25 درصد از اعضای این قبیله با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش ایسنا، «عصرایران» افزود: در مکانیزم الکترونیکی مشکلات عضوی وجود دارد که معمولاً سه انگشت میانی وجود ندارد و دو انگشت خارجی به سمت داخل می چرخند. در نتیجه چنین سردرگمی، این جمعیت به قبیله «دو انگشتی» یا «شترمرغ پا» معروف شده است.

این مشکل یک وضعیت اتوزومال غالب است که در اثر یک جهش در کروموزوم 7 ایجاد می شود. مشخص است که به گفته قبیله، بیماران مبتلا به این بیماری معلول نیستند و حتی در بین آنها پذیرفته شده اند.

در حالی که به نظر می رسد پاهای شترمرغ بالا رفتن از درخت را برای قبیله تسهیل می کند، این عمل در وادوما به دلیل وجود یک استخر ژنتیکی کوچک رایج است و قوانین قبیله ای که ازدواج خارج از گروه را برای اعضا ممنوع می کند، به راحتی اعلام می شود.

این جهش ژنی عمدتاً ارثی تنها یک کودک از هر چهار کودک متولد شده در جمعیت Vadoma را تحت تأثیر قرار می دهد.

به دلیل انزوای قبیله ای، اعضای Vadoma به توسعه و نگهداری سلول های گالوانیکی در طول زمان کمک کرده اند و استخر ژنی نسبتا کوچک آنها باعث شده است که این بیماری بسیار شایع تر از سایر مناطق باشد.

قبیله ای در صحرای کالاهاری نیز تعدادی از اعضای وابسته به برق دارد که به گفته کارشناسان ممکن است اجداد مشترکی با وادوما داشته باشند.

البته طبق افسانه های باستانی، اعضای این قبیله بر این باورند که هزاران سال پیش، موجوداتی از ستاره شباهنگ برای اولین بار در منظومه شمسی ما ساکن شدند و بر روی زمین فرود آمدند. افرادی که خیلی شبیه پرندگان هستند با مردم جفت می شوند و ازدواج می کنند! فرزندان این هیبرید، جد وادوما، بخش بزرگی از DNA انسان را به ارث برده اند، اما در مورد پاها، ژنتیک شفیره ها بر آن تأثیر گذاشته است. دو انگشت رو به روی هم در انتهای پا قرار گرفته اند. این وضعیت انگشت به آنها غریزه طبیعی کوهنوردی می دهد، اما دویدن یا راه رفتن را دشوار می کند. اعضای تیم به دلیل فرم پاها نمی توانند کفش بپوشند.

اگرچه این قبیله به چنین افسانه ای اعتقاد دارد، اما علت علمی این اختلال جهش مشابهی است که در کروموزوم 7 رخ می دهد.

تصویر/ قبیله آفریقایی پاهای عجیبی دارد

تصویر/ قبیله آفریقایی پاهای عجیبی دارد

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.