تشکیل شورای ویژه دانشجویان ایرانی در اوکراین / وجود 220 پروژه بیمارستانی نیمه تمام در کشور

[ad_1]

وزیر بهداشت از راه اندازی شورای انتقال و ارزشیابی دانشجویان ایرانی در دانشگاه های اوکراین خبر داد.

به گزارش ایسنا، بهرام عین اللهی در حاشیه مراسم افتتاحیه بیمارستان تخصصی 160 تختخوابی شهدای سلامت ملارد گفت: تولید مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا بخشی از سلامت مردم مواد غذایی است که مصرف می کنند. بسیاری از مشکلات و بیماری های قلبی عروقی ناشی از مصرف روغن است. سازمان غذا و دارو مسئول بررسی کیفیت غذاها است و در این مورد دستورالعملی برای تسریع در صدور مجوزهای غذایی صادر شده است اما باید استانداردها و کیفیت رعایت شود.

تصمیم در مورد محدودیت ها بر عهده ستاد ملی مبارزه با کرونا است

وی در خصوص محدودیت‌های کرونا گفت: محدودیت‌های شدید سال‌های گذشته که همه شغل‌ها و زندگی مردم سخت بود و اجازه تردد نداشتند را باور نداریم، اما طرح مدیریت هوشمند کرونا در کشور در حال اجراست. به عنوان مثال در شهرهای قرمز استفاده از 30 درصد سالن و محدود کردن مدت زمان جلسات و تجمعات توصیه می شود.محدودیت ها محدود به وزارت بهداشت نیست، بلکه توسط ستاد ملی کرونا ایجاد شده است.

وزیر بهداشت افزود: دیگر شاهد محدودیت های قبلی نیستیم و مردم باید زندگی خود را بگذرانند. اگر مردم واکسینه می شدند، شدت بیماری بسیار کمتر می شد و دیگر نیازی به محدودیت های شدید دو سال گذشته نداشتند. تا به امروز، حدود 92 درصد از جمعیت هدف بالای 18 سال، یک دوز واحد و حدود 85 درصد از دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند که کمک زیادی به اعمال محدودیت‌های هوشمند می‌کند.

عین اللهی خاطرنشان می کند: منابع مالی وزارت بهداشت شامل منابع پایدار مانند مالیات بر ارزش افزوده و دخانیات یک درصدی و همچنین درآمدهای اختصاصی است. در حال حاضر به دلیل افزایش هزینه های خدمات و داروها هزینه ها بالاست و باید منابع بیمه ای تامین شود تا به اندازه کافی تامین شود. با پیوستن بیمارستان ها به حلقه هاله، درآمدهای ویژه وزارت بهداشت به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است، و ما انتظار داریم که با کاهش کاهش همه گیر، درآمدهای ویژه افزایش یابد.

وزیر بهداشت اظهار داشت: بسیار خرسندیم که یکی از بیمارستان های مجهز به تجهیزات بسیار پیشرفته کشور امروز در منطقه محروم ملارد استان تهران افتتاح شد.

وزیر بهداشت گفت: شورای ارزشیابی و انتقال دانشجویان دانشگاه های اوکراین با هدف بررسی سوابق تحصیلی دانشجویانی که مایل به تحصیل در این کشور هستند، چه به عنوان مهمان و چه در حال تحصیل در دانشگاه های پزشکی است.

220 پروژه بیمارستانی نیمه تمام در سراسر کشور وجود دارد

به گزارش وب دا، وزیر بهداشت همچنین در مراسم افتتاحیه بیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمان شهدای سلامت ملارد اظهار داشت: مردم ایران در هر صحنه حضور داشتند و قدرت واقعی ایران مردم هستند. دولت سیزدهم تامین واکسن کرونا را سرلوحه کار خود قرار داد و وقتی همه را به کمک دعوت کردیم همه آمدند و اکثر مراکز ورزشی، فرهنگی و مذهبی مرکز شدند واکسیناسیون و تا کنون حدود 142 میلیون دوز واکسن کرونا انجام شده است. در ایران انجام می شود و نشان دهنده اعتماد مردم به جمهوری اسلامی ایران است در حالی که در آمریکا حدود 62 درصد مردم واکسینه شده اند تزریق کرونا.

عین اللهی ادامه داد: ویروس وایلد اومیکرون در اکثر کشورها از جمله همسایگان ما تلفات زیادی داشته است اما به لطف خدا و همکاری و مشارکت مردم امروز با کمترین تلفات در آنجا هستیم. تا زمانی که برنامه ما مردمی باشد، در همه چیز موفق خواهیم بود.

وزیر بهداشت یادآور شد: نیروهای پزشکی کشورمان قهرمانانه در کنار بیماران تا جان باختن و شهادت شهدا ایستاده‌اند و در ایران بر خلاف کشورهایی که مدعی پیشرفت هستند، اپیدمی وجود ندارد، کدام بیماری به تأخیر می‌افتد.

عین اللهی خاطرنشان کرد: برای تکمیل پروژه های درمانی نیازمند کمک و همکاری همه دستگاه ها هستیم. یکی از برنامه های دولت و وزارت بهداشت رسیدگی به مناطق محروم است. ما در بخش عدالت پزشکی کشور مشکل داریم و باید بی عدالتی ها را کاهش دهیم.

وی گفت: در سفر استانی رئیس جمهور به شهرستان های استان تهران، پروژه های درمانی نیز در نظر گرفته شده و این سفر در آینده نزدیک انجام خواهد شد و امیدواریم در آینده نزدیک این پروژه ها اجرایی شود. در دستور کار دولت قرار دارد». 220 پروژه بیمارستانی نیمه تمام در سراسر کشور داریم که باید سریعا تکمیل شود. بیمارستان شهدای سلامت ملارد پس از بیمارستان رباط کریم دومین پروژه افتتاح شده در دولت این کشور است و این نشان دهنده اولویت پروژه های بیمارستانی به وزارت بهداشت به ویژه در استان تهران است.

وزیر بهداشت گفت: بعد از انقلاب در بسیاری از زمینه ها پیشرفت های زیادی داشته ایم که مهمترین آنها حوزه علوم پزشکی است. در دوران قبل از انقلاب به نظر می رسید غربی ها و آمریکایی ها از ما حمایت می کردند، اما در علم پزشکی حداقل های داخلی نداشتیم و پزشکان و لیسانس های پاکستانی، هندی و بنگلادشی برای خدمات پزشکی و دریافت خدمات درمانی استفاده می کردند، بیماران زیادی به خارج از کشور رفته اند و ما از حداقل امکانات پزشکی محروم هستند.

عین اللهی افزود: در دوران قبل از انقلاب وابسته اما بدون پیشرفت و حداقل بدون نیروی فداکار در کشور بودیم، اما امروز یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب با وجود تحریم ها و فشارها، افزایش قدرت است. کشور از جمله در حوزه پزشکی.» جمعیت کشور در آن دوره بیش از سه برابر شده است، اما خدمات پزشکی توسط نیروهای متعهد و متعهد داخلی ارائه می شود. در حال حاضر تمامی استان ها دارای دانشگاه های علوم پزشکی هستند که بیش از 250 هزار دانشجوی پزشکی، 20 هزار مدرس، 1000 بیمارستان، 150 هزار تخت بیمارستانی و 800 مرکز تحقیقات بهداشتی دارند.

وی گفت: «امروز ما جزو پنج کشور برتر جهان در زمینه سلول‌های بنیادی هستیم و در بیوتکنولوژی و سایر حوزه‌های پزشکی پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم.» یکدیگر، و زیرساخت‌های بخش سلامت بزرگترین پشتوانه برای وزارت بهداشت در سال 1365 تأسیس شد که در آن نیروها برای ارائه خدمات آموزش دیدند، شبکه های بهداشت و درمان ایجاد شد و خدمات مورد نیاز را حتی در دورافتاده ترین نقاط ارائه کرد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در دوران جهاد غرب و متجاوزان ایرانی برای نابودی نظام جمهوری اسلامی حمله کردند، اما مردم و جامعه پزشکی به صحنه آمدند و ایستادند. حملات شیمیایی ناجوانمردانه دشمن حتی بیمارستان های صحرایی را فراموش نکرده ایم، اما پزشکان نظامی حماسه های فراوانی خلق کرده اند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.