تزیین مانتو ساده به بهترین شکل

تزیین مانتو, تزیین مانتو ساده, تزیین مانتو با روشهای ساده

تزیین مانتو ساده

 

تزیین مانتو به روشهای ساده

مانتو لباسی است که دائما خانم ها از آن استفاده می کنند و دوست دارند در این نوع لباس تغییراتی انجام دهند و از مانتو تکراری استفاده نکنند. خرید مانتو هزینه های بسیاری برای خانواده به همراه دارد ولی شما به آسانی با چند شیوه که گفته خواهد شد می توانید مانتو های قدیمی خود را تغییر داده و آنها را به مانتو های زیبا و شیک تبدیل کنید.

گلدوزی

بعضی وقتها باید نگاهی به کارهایی که مادرها و مادربزرگ‌هایمان برای زیباتر کردن لباس‌هایشان مانند گلدوزی انجام می‌دادند، بیندازیم. البته می‌توانید برای آغاز و پیش از انجام این کار بر روی مانتوها، از طرح های آماده و مخصوص مبتدیان استفاده کنید. و حتما از نخ هایی استفاده کنید که رنگ ثابتی دارند و با شست و شو از بین نمی‌روند.

 

می‌توانید روی جیب ها، حاشیه‌ی آستین‌ها و دور یقه را گلدوزی کنید. سعی کنید که رنگ‌های شادی را انتخاب کنید تا طرح‌ها نمای بیشتری داشته باشند. در زمان گل‌دوزی بیشترین تنوع را طرح‌های گل دار دارند. از طرح‌های آسان تر استفاده کنید تا بتوانید کار تمیزتری روی مانتو انجام دهید.

 

تزیین مانتو, تزیین مانتو ساده,چگونه مانتو را از سادگی در بیاریم

تزیین مانتو

 

انواع سنگ های زینتی و مروارید

استفاده از سنگ های زینتی و مروارید و ملیله یکی از شایع ترین شیوه برای تزیین لباس می باشد، که هزینه کمتری برای شما داشته باشد اما استفاده از انواع سنگ ها بر روی آستین ، جیب و یا یقه زیبایی خاصی به لباس شما می دهد.

 

تزیین مانتو, تزیین مانتو ساده, تزیین مانتو با روشهای ساده

تزیین مانتو با روشهای ساده

 

استفاده از گل سینه

اکسسوری ‌ها قدرت خیلی زیادی در تغییر دادن یک فرم از لباس دارند. افزودن اکسسوری‌ ها به استایل‌ های روزمره، رسمی و مهمانی، باعث می ‌شود که با یک هزینه‌ کم، ظاهرتان از این دگرگون شود. گل سینه یکی از همین اکسسوری هاست. چنانچه یک گل سینه طبق سلیقه و شخصیت خود انتخاب کنید، می‌توانید ساده‌ ترین مانتوها و لباس هایتان را تزیین کنید و به آنها جلوه‌ خاصی بدهید.

 

تزیین مانتو, تزیین مانتو ساده,چطور مانتو ساده را تزیین کنیم

عکس مدل تزیین مانتو ساده

 

تکه دوزی

همه ما تکه پارچه‌ های بسیاری داریم که دیگر استفاده نمی کنیم و از طرفی نیز به قدری دوستشان داریم که نمی توانیم آنها را دور بریزیم. بنابراین چه بهتر که یکی از مانتوهای ساده ‌مان را با این تکه ‌های پارچه ها تزیین کنیم. می‌توانید پارچه ‌ها را با شکل های گوناگون برش بزنید و در کنار هم بدوزید. همین طور می ‌توانید رنگ‌ های شبیه را کنار هم قرار دهید یا کاملاً بدون نظم آن‌ها را روی مانتو بدوزید.

 

تزیین مانتو, تزیین مانتو ساده, تزیین مانتو با روشهای ساده

مدل تزیین مانتو ساده

 

استفاده از پام‌ پام

پام پام‌ ها توپ ‌های رنگی و جذابی هستند که مدتی است طرفداران خیلی زیادی پیدا کرده ‌اند. این چیزهای بامزه اغلب به صورت متری و رشته ای قابل تهیه اند. پام پام ‌ها بر روی پارچه ‌های نخی و سبک و کلا مانتوهای تابستانی خیلی جذاب و دوست داشتنی می ‌شوند و به دلیل رنگی بودنشان، تقریباً با هر رنگ مانتویی به آسانی جور در می ‌آیند. پام پام ‌ها را می ‌توانید بر روی لبه آستین، جلوی مانتو یا قسمت پایینی آن بدوزید.

 

تزیین مانتو, تزیین مانتو ساده, تزیین مانتو با روشهای ساده

چگونه مانتو را از سادگی در بیاریم

 

نوار‌های تزیینی‌

استفاده از انواع نوارهای تزیینی بر روی مانتوهای مشکی، جلوه ی خیلی زیبا و مختلفی به یک مانتوی مشکی می‌بخشد. این نوارها در رنگ‌ها، طرح‌ها و جنس‌های گوناگون قابل تهیه هستند می ‌توان از جمله شایع ترین آن ها به نوارهای تور، کفنی و غیره اشاره کرد.

 

تزیین مانتو, تزیین مانتو ساده, تزیین مانتو با روشهای ساده

 چگونه مانتو ساده را تزیین کنیم

 

روباندوزی

روباندوزی از هنر های اصیل ایرانی است چنانچه این هنر را بلد هستید و می توانید از آن استفاده کنید با اطمینان می توانید طراحی زیبایی بر روی لباسهایتان داشته باشید چنانچه نمی توانید روباندوزی انجام دهید، می توانید از گلهای روبانی آماده استفاده کنید.

 

تزیین مانتو, تزیین مانتو ساده, تزیین مانتو با روشهای ساده

تزیین مانتو ساده

 

استفاده از گیپور

چنانچه از آن گروه کسانی هستید که به پارچه‌ های پرکار و سنگین مثل گیپورها علاقه دارید، گیپورها و پنل ‌های پرکار از جمله پارچه ‌های گران‌ قیمتی هستند که برای یک مهمانی شب بهترین انتخاب محسوب می شوند. یک تکه‌ی کوچک از این پارچه‌ها می‌تواند مانتوی ساده‌ی شما را تبدیل به یک مانتوی لوکس و خیره کننده کند. ولی فراموش نکنید که پارچه‌ی مانتوی شما ترجیحا باید جنس مرغوب و ایستاده تری داشته باشد تا گیپور ها و پنل ها بتوانند زیبایی خود را تمام و کمال به نمایش بگذارند.

 

این پارچه ‌های زیبا را می‌توانید در یک سمت مانتو بدوزید. باید تناسب را در مقدار کاربرد این پارچه‌ ها روی مانتو رعایت کنید. در غیر این صورت مانتوی شما شلوغ و ناهماهنگ خواهد شد و زیبایی خود را کلا از دست خواهد داد.

 

تزیین مانتو, تزیین مانتو ساده, تزیین مانتو با روشهای ساده

تزیین مانتو 

 

نقاشی بر روی مانتو

چنانچه نقاشی شما خوب است با استفاده از رنگ اکریلیک می توانید طرح و نقش های زیبایی بر روی مانتو خود بکشید. اما چنانچه نمی توانید به خوبی نقاشی بکشید می توانید از شابلون هایی که در بازار موجود است مانند شابلون هویه استفاده کنید و یا طرح مورد نظر خودتان را پرینت بگیرید و با نصب آن بر روی مقوا خودتان شابلون بسازید.

 

تزیین مانتو, تزیین مانتو ساده, تزیین مانتو با روشهای ساده

تزیین مانتو با روشهای ساده

 

با زیپ‌ها و دکمه‌ها

زیپ‌ها و دکمه‌ها از گذشته به صنعت پوشاک وارد شده‌اند و قلمرو خیلی قدرتمندی برای خود به وجود آورده اند. مانتوهای ساده‌تان را می‌توانید به کمک اضافه کردن زیپ یا دکمه‌ها، شیک تر کنید. مثلا، با اضافه کردن یک زیپ بلند و به اندازه‌ی قد مانتو به پشت آن، مانتوی شما از حالت یکنواختی در خواهد آمد که برای پوشیدن در یک دور همی دوستانه انتخاب خیلی مناسبی است. همین طور استفاده از دکمه‌های رنگی بر روی قسمت های گوناگون مانتو، می‌تواند نتیجه ی خیلی خوبی را به همراه آورد. رنگ دکمه‌ها می‌توانند یک رنگ یا با رنگ‌های گوناگون انتخاب شوند.

 

تزیین مانتو, تزیین مانتو ساده,چگونه مانتو ساده را تزیین کنیم

مدل تزیین مانتو ساده

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.