تردد روزانه 4500 دستفروش مترو / افتتاح 7 ایستگاه در پایان سال

[ad_1]

اولین نشست هم اندیشی فرماندهی انتظامی استان تهران با مسئولان و مدیران شهری معاونت حمل و نقل و ارتباطات شهر تهران در شرکت بهره برداری مترو تهران برگزار شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت شهر، مهدی شایسته اصل، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو و حومه تهران در نخستین نشست هم اندیشی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با مسئولان و مدیران شهری حوزه حمل و نقل و حمل و نقل شهرری. تهران گفت: این نشست با هدف گسترش همکاری ها با محوریت امنیت شهر زیرزمینی برگزار شد. آخر سال.

شایسته اصل با اشاره به تردد 171 رام قطار در خطوط مترو، آمار مقایسه ای از تردد مسافران و افت آمار مسافران در ایام هاله ارائه کرد و افزود: بر اساس آمار ورودی در دروازه ها، پس از شیوع بیماری قلبی بیماری تعداد مسافران مترو را به میزان قابل توجهی کاهش دادیم، اگرچه این تعداد در سال 1400 افزایش یافته است، اما نسبت به سال های قبل از کرونا، 25 درصد کاهش داشته است.

وی آمار بیشتری از ایستگاه ها، خطوط و ساعات اوج تردد مسافران در مترو ارائه می کند و می گوید: تردد مسافران روزانه با مترو حساسیت این حمل و نقل را دو برابر کرده است.

شایسته بیان می کند: ایمنی پله برقی، حضور کودکان کار و دستفروش، بحث ورود مردان به واگن های زنانه، خودکشی، کمبود نیروی انتظامی، ضرورت تقویت یگان پلیس مترو و راه اندازی پلیس تخصصی، نبود یگان حفاظت کامل. بر اساس مصوبه 2017، قدیمی وجود سیستم‌های نظارت تصویری و سرقت، تا حدی فقط برای ایجاد اختلال و آسیب به سیستم‌ها، بخشی از مشکلاتی است که با آن روبرو هستیم، اما نبود ذخیره‌سازی استراتژیک قطعات مهم‌ترین ضرر و چالش این شرکت است.

قائم مقام مدیرعامل بهره برداری مترو تهران و حومه نیز گفت: روزانه 2200 مسافر در این مجموعه با ظرفیت 2 میلیون مسافر جابه جا می شود.

کامران آزادی با اشاره به اینکه کار در زیر مجموعه عملیات 24 ساعته است، افزود: 19 ساعت کار در روز و پنج ساعت کار شامل تعمیرات و نگهداری تخصصی انجام می شود. در واقع این شرکت 24 ساعت شبانه روز کار می کند تا یک سفر امن را برای مردم رقم بزند.

وی از برنامه ریزی برای توسعه خطوط 5 به قزوین و خط یک به شهر جدید پرند خبر داد و گفت: عمده مشکلات ما سرقت و خرابی تجهیزات است و با حساسیت ما در مترو هر توقفی می تواند عواقب زیادی داشته باشد.

آزادی افزود: میانگین مسافری که هر قطار در شهر حمل می کند 2000 مسافر و قطار تهران-کرج 3000 مسافر است و اگر قطار به هر دلیلی متوقف شود و مجبور شویم مسافران را تخلیه کنیم و آنها را به خیابان منتقل کنیم. نظم و امنیت ترافیکی را مختل می کند.» و تردد با مشکل مواجه می شود، بنابراین حساسیت خاصی برای به حداقل رساندن توقف ها داریم و متعهد هستیم که به ارائه پروازهای منظم و ایمن متعهد هستیم و تمام تلاشمان به عنوان پیشخدمت ایجاد یک ایمن و ایمن است. محیطی راحت برای مسافران ما

مدیرکل حراست شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه نیز گفت: ارائه خدمات مناسب به مردم مترو تهران تا این حد بدون تلاش و تعهد کارکنان قطعا امکان پذیر نبود.

عظیمیان در ادامه به محدودیت در تجهیزات نظارتی شهری زیرزمینی و برخی مشکلات از جمله دستمال و جلوگیری از ورود مردان به کالسکه های زنانه اشاره کرد و گفت: امیدواریم با برگزاری این جلسات راه حل مناسبی برای رفع مشکل پیدا کنیم.

به گزارش سایت شهر، رئیس پلیس مترو پایتخت همچنین گزارش عملکرد یکساله پلیس مترو را ارائه کرد و گفت: در حوزه جرم و جنایت و ایجاد امنیت پایدارتر و مطلوب تری عملکرد بسیار خوبی داشته ایم. .

سرهنگ سعید عطااللهی افزود: اگر امروز مسافران مترو بدون دغدغه از این وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند به همت همکاران و تعامل و همکاری است، حس خوبی با متروی تهران ایجاد کرده ایم.

وی در ادامه به کمبود نیروی انسانی و تجهیزات اشاره کرد و گفت: روزانه 4 هزار و 500 دستفروش در مترو تردد می کنند که با توجه به تعداد ایستگاه ها و ورودی مترو که باید به آن توجه کنیم مشکل بزرگی است. علاوه بر این، تامین خودرو و موتور برای افزایش امنیت ایستگاه‌های مترو با توجه به وسعت آن‌ها، بخشی از نیاز پلیس مترو است که امیدواریم با حمایت‌های خوبی که از قبل شکل گرفته است بتوانیم در اسرع وقت آن را تامین کنیم.

سعید عطالهی خاطرنشان می کند: باید در پاسگاه های جدید جایگاهی برای پلیس وجود داشته باشد چرا که پلیس لباس دولت است و حضور آنها نشانه امنیت و قدرت است.

در پایان سردار حسین رحیمی – فرمانده انتظامی کلانشهر – ضمن تشکر از برگزاری این جلسه، از آمادگی کامل ماموران پلیس برای تامین امنیت شهروندان در مترو خبر داد و گفت: ساختمان ما 100 درصد دارای تیم جدید و مترو است. پلیس یکی از موضوعاتی است که من دنبال می کنم.

وی با اشاره به اینکه امنیت مترو برای من دغدغه است، گفت: من شخصا پیگیر مشکلات مترو هستم و همیشه گزارش ها و اقدامات را پیگیری می کنم و از سرهنگ داعی سعید عطالهی می خواهم به توان پلیس پایبند باشد تا ساختار پلیس در این ناوگان به خوبی شکل گرفته بود.

رحیمی افزود: هم افزایی و همکاری بیشتر پلیس و شهرداری می تواند موجب ارتقا، ثبات و ثبات امنیت و آرامش شود چرا که امنیت از اطراف ایستگاه های ورودی داخل آن باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: زمانی که همکاران شما در ادارات مختلف سعی در ایجاد آسایش مردم دارند، نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت در کنار آنهاست. انشاالله این همراهی ادامه داشته باشد.

در پایان جلسه سردار حمیدی – رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، سرهنگ کاویانی – رئیس پلیس امنیت، سرهنگ اوقاف – رئیس پلیس پیشگیری، سرهنگ شکیب – معاون فناوری اطلاعات، سرهنگ عابدی – معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اداره، سرهنگ گودرزی – رئیس پلیس فتا، داود گودرزی – رئیس سازمان بازرسی شهری تهران، نظری – معاون بازرسی شهر تهران و هیئتی از مسئولان مدیریت شهری نیز از مرکز فرماندهی مترو تهران بازدید کردند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.