تدوین مقررات جدید برای فرصت های تحصیلی دانشجویان دکتری

[ad_1]

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی از تدوین آیین‌نامه جدید فرصت‌های دکتری این دانشگاه خبر داد و گفت: بر اساس این آیین‌نامه دانشگاه می‌تواند با هزینه متناسب با ظرفیت اعلام شده از سوی وزارت علوم، دانشجوی دکتری را به فرصت‌های تحصیلی اعزام کند. ”

دکتر علیرضا فارسی در گفت وگو با ایسناضمن بیان این مطلب، تصریح کرد: دانشجویان دکتری دانشگاه شهید بهشتی امسال نیز می توانند از فرصت های تحصیلی کوتاه مدت 6 تا 9 ماهه در دانشگاه های خارج از کشور استفاده کنند. از آنجایی که تعدادی از دانش آموزان ما فرصت مطالعه داشته اند، در سال جاری نیز تلاش می کنیم این روند را ادامه دهیم.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: اعزام دانشجویان دکتری به فرصت های علمی یکی از نکات قابل توجه دانشگاه است، به طوری که سال گذشته وزارت علوم هفت سهمیه برای اعزام دانشجو تعیین کرد، اعضا به دانشگاه ما آمدند و برای ارائه مدارک رایزنی انجام دادیم. ظرفیت.” افزایش دادن.

دکتر فارسی همچنین هزینه ارسال فرصت های تحصیلی کوتاه مدت به مدت 6 ماه را در دانشگاه های معتبر جهانی حدود 4200 یورو عنوان کرد و تاکید کرد: این مبلغ معادل حدود 120 میلیون تومان است که وزارت علوم با این کمک هزینه پرداخت کرده است. حدود 5 میلیون تومان هزینه دارد که البته ارسال به مدارس متوسطه به پایین هزینه کمتری دارد.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: با توجه به تعداد زیاد دانشگاه‌های کشور، افزایش ظرفیت اعزام و پرداخت وزارت علوم عملا غیرممکن است، بنابراین تعدادی از دانشجویان دیگر را با بودجه دانشگاهی خود پیشنهاد می‌کنیم. برای این کار پیشنهاد داده ایم که فرصت های مطالعاتی ارسال شود و آیین نامه ای در این زمینه تدوین شده است.

وی افزود: بر اساس آیین نامه فوق مصوب هیات رئیسه دانشگاه، هر مکانی که وزارت علوم فرصت تحصیلی اعلام کند دریافت می شود اما ظرفیت آن مشخص می شود و این میزان قابل دو برابر شدن است.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی افزود: بر این اساس سال گذشته حدود 14 نفر با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه برای فرصت تحصیلی از این دانشگاه اعزام شدند.

خانم فارسی تاکید کرد: در گذشته دانشجویان به صورت قرعه کشی برای تحصیل اعزام می شدند اما با تصویب آیین نامه فوق تقریبا هیچ موردی از انتخاب اما عدم اعزام به دلیل مشکلات تامین مالی نداریم. بنابراین امسال هر چقدر هم که وزارت علوم ظرفیت اعزام را منتشر کند، همان مبلغ را با هزینه دانشگاه ارسال می کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.