تخلیه کمپ های کویر یزد به دلیل طوفان

[ad_1]

ایسنا/ یزد کارگروه اورژانس آلودگی هوای استان یزد در اولین تصمیمات سال جدید تصمیم گرفته تا از ساعت 16 امروز پنجشنبه تا آرام شدن هوا تا خنک شدن هوا کمپ های کویری را تخلیه کند.

اولین کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا در استان یزد در سال 1401، پیرو پیش بینی وقوع گرد و غبار و طوفان برای روزهای پنجشنبه و جمعه 4 و 5 فروردین ماه و بر اساس آیین نامه اجرایی تبصره 3 ماده 3 قانون هوای پاک، به صورت غیرحضوری و به ریاست معاون امور عمرانی استاندار یزد برگزار شد.

در این جلسه اداره هواشناسی، راهداری و پلیس راهور شرایط و شعاع رصد در سطح جاده ها و شهرستان ها را به تمامی فرمانداران در خصوص اقدامات محدودکننده به منظور اطلاع رسانی و اطلاع رسانی وضعیت طوفان به گردشگران نوروزی مستقر در استان اعلام کرد. دستگاه های ذیربط اعم از استاندار، شهردار، نیروی انتظامی و … با همکاری صدا و سیمای استان انجام شود.

حضور پلیس و نیروهای امدادی در شهرها در هنگام طوفان، تخلیه کمپ های متروکه از ساعت 16 امروز پنجشنبه و تعطیلی کمپ ها تا آرام شدن جو به دلیل اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری به صورت علنی و مستمر. اطلاع رسانی به بیماران قلبی و تنفسی توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم بهداشت یزد و ایجاد اورژانس در شهرستان ها از دیگر مصوبات این جلسه بود.

با توجه به بالا بودن احتمال بالای استاندارد بودن شاخص کیفیت هوا در ساعات عصر روز پنجشنبه و فردا جمعه به طور کلی همه به ویژه گروه های حساس (سالمندان، کودکان، بیماران تنفسی و قلبی) از تردد فاصله گرفته و از حضور در فضای باز پرهیز کنند. فعالیت.

همچنین مقرر شده است در صورت ادامه وضعیت اضطراری تصمیمات اتخاذ و ابلاغ شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.