تخریب 50 هزار تخت بیمارستانی در کشور / جزئیات پروژه های تکمیل شده پزشکی

[ad_1]

مدیرکل دفتر توسعه منابع و کارکنان وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت فعلی پروژه های عمرانی نیمه کاره وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر کشور حدود 50 هزار تخت بیمارستانی در حالت فرسوده دارد. شکسته «اگر سالانه 30 هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و تجهیز بیمارستان ها پیش بینی می شد، می توان بیمارستان های فرسوده را ظرف 5 سال نوسازی کرد.

مهندس امیر ساکی در گفت وگو با ایسنا، وی در خصوص وضعیت فعلی پروژه های عمرانی نیمه کاره وزارت بهداشت گفت: حدود 5100 پروژه ساخت و توسعه زیرساخت های بهداشتی با زیربنای 12 میلیون مترمربع شامل بیمارستان، بهداشت، اقتصاد پزشکی، آموزش، پشتیبانی آموزشی، خوابگاه است. ، ورزش و … در سراسر کشور در حال اجراست.

وی در خصوص اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه ها گفت: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه ها 110 هزار میلیارد وانت وام و اعتبار مورد نیاز برای تجهیز این پروژه ها حدود 50 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

258 پروژه بیمارستانی در حال اجرا

ساکی ادامه داد: در حال حاضر 258 پروژه بیمارستانی با ظرفیت 48 هزار تخت بیمارستانی و 4 میلیون و 800 هزار متر مربع زیربنا با میانگین پیشرفت مادی 60 درصد در سراسر کشور در حال اجراست و تمامی استان ها حتی مناطق محروم در حال استقرار هستند. اعتبار مورد نیاز برای ساخت این پروژه ها 50000 میلیارد شرط و اعتبار مورد نیاز برای تجهیز آنها 45000 میلیارد VND برآورد شده است.

50000 تخت بیمارستانی در سراسر کشور فرسوده شده است

امکان نوسازی بیمارستان های فرسوده در مدت 5 سال به شرط …

آقای ساکی در خصوص وضعیت بیمارستان های فرسوده داخلی و برنامه وزارت بهداشت برای تعمیر و نوسازی این بیمارستان ها گفت: بر اساس بررسی های انجام شده در حال حاضر حدود 50 هزار تخت بیمارستانی در کشور دارای نشتی و شکستگی هستند. بر اساس برنامه ریزی انجام شده و اعتبارات لازم، سالانه 10000 تخت باید تکمیل شود. اگر سالانه 30 هزار میلیارد دلار اعتبار برای ساخت و تجهیز بیمارستان ها در نظر گرفته شود، بیمارستان های فرسوده در مدت 5 سال قابل احیا هستند.

تعداد اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل و تجهیز پروژه های اولویت دار پزشکی

وزیر بهداشت در خصوص توسعه طرح های بهداشتی و تامین منابع اعتباری لازم برای این مراکز با تاکید بر تقویت حوزه سلامت گفت: در حال حاضر کل کشور دارای 2035 پروژه است که پروژه های بهداشتی اولویت دار با زیربنای 726 هزار و 620 متر مربع در کشوری که تکمیل این پروژه ها به اعتباری بالغ بر 38.390 میلیارد ریال و اعتباری بالغ بر 11.244 میلیارد ریال برای تجهیز آنها نیاز است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.