تحول صنعتی استان اردبیل بی نظیر است/ تکمیل توانمندی های شهرک های صنعتی استان اردبیلایسنا/ اردبیل رئیس اداره صنعت و معدن استان اردبیل گفت: در سال های اخیر تحولات چشمگیری در بخش صنعت رخ داده و شاهد سرمایه گذاری های زیادی در این بخش هستیم.

حسین پیرموذن در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اردبیل گفت: پس از 35 سال حضور در راس خانه صنعت و معدن این استان اعلام می‌کنم که استان اردبیل علی‌رغم تمام مشکلات مشکلات و کاستی ها، بهره مندی از توسعه بالای صنعتی است، بنابراین زمین خالی برای واگذاری در کلانشهر صنعتی استان نداریم.

وی خاطرنشان کرد: همه شهرک های صنعتی مملو از سرمایه گذار و اجرای پروژه های جدید هستند و کمتر واحد صنعتی تعطیل در این شهرک ها داریم و شهرک های صنعتی شماره 2 اردبیل یکی از شهرک های نمونه کشور است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل ادامه داد: در سال های اخیر استان به قطب تولید شیرآلات بهداشتی، گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی کشاورزی تبدیل شده است که این امر باعث ایجاد تنوع در این صنایع در استان اردبیل که در سراسر کشور قابل توجه و برجسته است.

پیرموذن مدعی است: علیرغم اینکه کمترین تسهیلات به صنعتگران، تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی پرداخت شد، اما حسن نیت فعالان این بخش بی نظیر است و فعالان این حوزه در بازگشت تسهیلات نیز پیشگام هستند. داخلی.

وی افزود: با وجود همه پیشرفت‌ها، تعدادی از مشکلات و حذفیات نیز گریبان گیر اپراتورهای بخش صنعتی و تولیدی می‌شود که نمونه بارز آن گردش کار تکراری در صنعت است که دریافت 13 سوال، گاهی اوقات باعث می‌شود سرمایه‌گذار 6 به 7 بازگردد. بار.”

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل تسهیل در صدور مجوز را ضروری خواند و گفت: از پیشنهادات برای بهبود فضای کسب و کار استفاده می کنیم.

جلسات شوراهای گفت وگوی دولتی و ولسوالی ها در این حوزه نظارت کارشناسانه می شود تا با نحوه تشکیل جلسات هفتگی، موانع و موانع روند بهبود مستمر فضای کسب و کار برطرف شود.

وی با اشاره به کاستی های سامانه جامع تجارت و گلایه تجار و بازرگانان در این حوزه گفت: باید مهارت فعالان در این حوزه مورد توجه قرار گیرد تا صادرکنندگان و واردکنندگان بتوانند به وضوح از کارت بازرگانی استفاده کنند و از بی انصافی خودداری کنند. به دیگران. .

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل در پایان خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر شاهد ازدحام جمعیت در اتاق ها بودیم که کارت بازرگانی صادر می کردند، به ویژه افرادی که در این زمینه تخصص ندارند، در جایی که لازم است کسب و کار دارند. برای جلوگیری از تضییع حقوق تجار و تجار.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.