تاثیر مهر در نقاشی ها

[ad_1]

جایگاه مادر در همه ملت ها ارزشمند و قابل احترام است و عشق مادر به فرزندش موضوعی عمیق برای همه هنرمندان در سراسر جهان است.

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، در هر کشوری از جهان روزی به نام روز مادر نامگذاری شده است. به عنوان مثال، مصر و برخی دیگر از کشورهای خاورمیانه روز 21 مارس و اوایل بهار را به عنوان روز مادر جشن می گیرند. برخی از کشورهای غربی نیز دومین یکشنبه ماه می را به عنوان روز مادر جشن می گیرند. در کشور ما نیز روز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان روز بزرگداشت مادری نامگذاری شده است.

چه در روز مادر و چه در هر روز از سال، مهرمداری در قلب هنرمندان سبک های مختلف هنری قرار دارد. یک تم محبوب و پیچیده که می توان از آن برای خلق صحنه های آرامش بخش و چشم نواز استفاده کرد.

یکی از تابلوهای نقاشی با موضوع مادری، اثر شهراد ملک فاضلی، هنرمند معاصر ایرانی است. در این تصویر که به سبک رئالیستی کشیده شده است، مادری با ظاهری کاملا شرقی پسرش را در آغوش گرفته و در پای پل با او تماشا می کند. این تابلو که با رنگ های ملایم رنگ آمیزی شده است، نشان دهنده عشق مادرانه زنان شرقی به بیننده است.

تاثیر مهر در نقاشی ها

مری کاسات، نقاش آمریکایی، صحنه هایی از رابطه مادر و فرزند را در نقاشی مادر به تصویر می کشد. در این نقاشی که به سبک امپرسیونیستی کشیده شده است، مادری در حال بستن کلاه فرزندش است. رنگ ها بسیار ملایم و دست دختر کوچولو در دست مادر بیانی هنرمندانه از عشق مادری فارغ از شرق و غرب است.

تاثیر مهر در نقاشی ها

سوررئالیسم مکتبی از هنر است که در قرن بیستم ظهور کرد. این مکتب هنری به نوعی منعکس کننده هرج و مرج قرن بیستم است. در آثار هنری که به این سبک نقاشی می شوند، احساسات به شکلی مرموز و پیچیده بیان می شوند. نقاشی زیر با عنوان “مادر و کودک در حال رقص در شن” ​​اثر دنیل جانسون است. در این اثر دو شی فلزی در حال رقصیدن در شن ها هستند. جدایی تصاویر مادر و کودک از نژاد، رنگ و ویژگی های فیزیکی انسان باعث شده تا این نقاشی با تم مادر طیف وسیعی از مادری را در سراسر جهان پوشش دهد.

تاثیر مهر در نقاشی ها

پابلو پیکاسو، یکی از پیشگامان کوبیسم که از فرهنگ آفریقا الهام گرفته شده است، در نقاشی خود در سال 1943 مادر و کودک – قدم های اول، مادری را به تصویر می کشد که به فرزندش کمک می کند راه برود. نقاشی مادر پیکاسو پر از اشکال هندسی مانند دایره و مثلث، گوشه های تیز و گسل است.

تاثیر مهر در نقاشی ها

با شروع هزاره سوم و انقلاب تکنولوژیکی، نقاشی نیز دستخوش تغییراتی شد و همگام با پیشرفت بشر، هنر تصویرسازی شکل گرفت. جلوه های بصری مبتنی بر فناوری، طرح های ساده ای را ارائه می دهد که برای مخاطب امروزی مرتبط است. در این هنر معاصر، صدها و شاید هزاران اثر با مضامین مادری و مادری اغلب با فضایی کودکانه طراحی شده است. قطعه زیر از LSHI هنرمند کره ای یکی از این قطعات معاصر است.

تاثیر مهر در نقاشی ها

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.