تاثیر سامانه بارشی در تهران از شنبه / وزش باد بسیار شدید در نیمه جنوبی استاناداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به ورود سامانه بسیار شدید باد و باران و همچنین ورود بهمن به مناطق مستعد و ریزش درختان هشدار نارنجی صادر کرد.

به گزارش ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران اخطار سطحی صادر کرد نارنجی با ورود سامانه بارشی از شنبه 30 بهمن ماه، برف، گاهی اوقات کولاک و احتمال بارش تگرگ و برای ساعاتی در نیمه شمالی استان بارش برف و باران و در سایر مناطق استان با بارش باران همراه است. به ویژه کوه های مرتفع و نیمه شمالی مشاهده می شود که این شرایط جوی تا اوایل صبح به ویژه در کوه های شرقی تا ظهر روز دوشنبه (23/3) پایدار است.

با توجه به این شرایط جوی، لغزندگی جاده ها و جاده ها، کاهش دید افقی، مه و کولاک، محدودیت تردد در جاده های کوهستانی و احتمال ریزش بهمن در مناطق احتمالی دور از انتظار نیست.

با توجه به توصیه‌های اداره کل هواشناسی استان تهران، توجه در تردد جاده‌ای و درون شهری به ویژه در گردنه‌ها و گردنه‌های شیب‌دار، تجهیز زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی، پرهیز از کوه‌نوردی، پرهیز از پرواز در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس هشدار اداره کل هواشناسی استان تهران در خصوص نفوذ سامانه بارشی، این سازمان از افزایش سرعت وزش باد و وزش باد شدید و گاهی بسیار شدید از دوشنبه (3 اسفند) تا اوایل بامداد سه شنبه (3 اسفند) در تهران به ویژه در جنوب کشور خبر داد. نیمه و غرب استان هشدار داد.

به دلیل این خطر جوی، احتمال سقوط درختان، احتمال آسیب به سازه های موقت و سست، احتمال آسیب به پوشش های گلخانه، خطر سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی قابل پیش بینی است. در پی این هشدار، سازمان هواشناسی استان تهران تقویت سازه‌های موقت و پوشش گلخانه‌ها، پرهیز از گلایدر و هواپیماهای سبک را توصیه کرد.

به گزارش ایسنا در این هشدار نارنجی اداره هواشناسی پیش بینی می کند این پدیده جوی اثرات منفی و خسارات احتمالی به همراه داشته باشد. هشدار نارنجی برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با پدیده مضر داده می شود.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.