بیکاری در قشم بیداد می کند/ لزوم ایجاد «میوه خانه ارزان» در مصلای جمعهایسنا/ هرمزگان امام جمعه قشم نسبت به افزایش بیکاری جوانان در این جزیره به مسئولان استانی و کشوری هشدار داد و از آنها خواست به فکر اشتغال جوانان باشند و همچنین به مشکلات گرانی میوه در این جزیره و توان خرید برای اقشار آسیب پذیر اشاره کرد. یک «میوه‌خانه ارزان» در مصلای جمعه.

حجت الاسلام غلامرضا حاجبی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه مردم جزیره قشم از طبقات مختلف ثروت هستند، خاطرنشان کرد: با این حال برخی از آنها به دلیل مشکلات مالی و مالی رنج فراوانی می کشند به طوری که توان مالی ندارند. کیلو میوه، از مسئولان خواستم در صورت نیاز «میوه‌خانه ارزان» در مصلای جمعه راه‌اندازی کنند.

امام جمعه قشم ضمن انتقاد از ناآگاهی برخی ثروتمندان نسبت به اقشار آسیب پذیر جامعه تصریح کرد: متاسفانه برخی از اقشار جامعه از نظر مالی بسیار ضعیف هستند و هرگز به اقشار آسیب پذیر توجه خاصی نمی کنند بنابراین این قشر گاهی این اختلاف طبقاتی باعث شده است. مسئولان را مشکوک کرد و آنها آنطور که باید و می توانند به افراد آسیب پذیر اهمیت نمی دهند.

وی تاکید کرد: به دلیل همین اختلاف طبقاتی است که برخی از اقلام به ویژه میوه که مایحتاج روزانه مردم است، گران به فروش می رسد و برای قشر محروم قابل خرید نیست. به این ترتیب آنها دچار مشکل خواهند شد. امروز امنیت غذایی مردم در خطر است و از طرفی مردم جزیره در شرایط بسیار سختی قرار دارند.

حجت الاسلام حاجبی با بیان اینکه منابع غنی و قدرتمند و همچنین مناطق آزاد در این جزیره وجود دارد، تصریح کرد: اما جوانان این منطقه بیکار هستند و میزان اشتغال بسیار پایین است و متاسفانه مسئولان به این نکته توجه زیادی دارند که «نه. هر از چند گاهی شرکت‌های بازرگانی و تولیدی در این منطقه ایجاد می‌شود، اما متوجه می‌شویم که بیش از 100 کارگر از شهرستان‌ها و استان‌های دیگر جذب می‌شوند و مردم این منطقه بیکار هستند.

وی با هشدار جدی به مسئولان استانی و کشوری گفت: این مردمی نیستند که 20 سال است در جزیره زندگی می کنند و بومی محسوب می شوند، بلکه شما از استان ها و شهرستان ها نیروی انسانی می خواهید، خیابان دیگری؟ چرا به نیروی بومی توجه نمی کنید، آیا رئیس جمهور تاکید نکردند که به فکر اشتغال نیروی بومی و به کارگیری جوانان باشید؟

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.