بیماران مبتلا به آمیکرون 5 تا 7 روز مرخصی دارند

[ad_1]

ایسنا/ بوشهر یکی از متخصصان بیماری های عفونی گفت: مهم ترین نکته این است که سویه omicron را جدی بگیرید و فکر نکنید که این بیماری سرماخوردگی است و به راحتی از بین می رود. طبیعتاً در این ناحیه درگیری ریه نیز داریم و علائم کلیدی بیماری مانند تب، سرفه‌های شدید و تنگی نفس به اندازه سویه‌های قبلی اهمیت دارد.

دکتر فرهاد عباسی، کارشناس بیماری های عفونی و گرمسیری در گفت وگو با ایسنا، گفت: سویه Omicron یکی از ویژگی های آن این است که بسیار مسری است و علائمی شبیه سرماخوردگی متوسط ​​تا شدید دارد. این سویه تب، سرفه و گلودرد است. عطسه فلج، آبریزش بینی، خستگی، ضعف، کبودی و بدن درد.

عباسی افزود: در برخی افراد ممکن است یکی دو مورد از علائم وجود داشته باشد و خفیف باشد و در برخی علائم علائمی داشته باشد، در برخی دیگر همه علائم ظاهر شود که اکنون جدی تر است.

“ماهیت آن این است که می تواند به سرعت گسترش یابد، زیرا ما می بینیم که خانواده ها به طور جمعی آلوده می شوند، بنابراین افراد در یک محیط، به ویژه در یک محیط بسته، می توانند به سرعت مبتلا شوند.

در سویه جدید، تظاهرات بالینی در دستگاه تنفسی فوقانی شایع تر است.

متخصص بیماری‌های عفونی خاطرنشان می‌کند: در این گونه جدید، ریه‌ها کمتر دیده می‌شود و تظاهرات بالینی در دستگاه تنفسی فوقانی و ریه‌ها کمتر است، اما ممکن است ریه‌ها نیز درگیر شوند و آن‌طور که فکر می‌کردیم نیست، علائم فقط مختص دستگاه تنفسی فوقانی است. و دستگاه تنفسی تحتانی، ریه، درگیر نیست، اما درجه درگیری ریه نسبت به سویه های قبلی کمتر است.

وی گفت: سویه اصلی در کشور و استان Omicron است زیرا سویه جدید انتقال و سرعت بالایی دارد.

راه اصلی انتقال هنوز تنفسی است

فرهاد عباسی ادامه داد: بدیهی است که این سویه بیشتر از سویه های قبلی روی سطوح باقی می ماند اما راه اصلی انتقال همچنان تنفسی است. از راه دهان و بینی وارد مجاری تنفسی می شود و در همان نواحی درگیری ایجاد می شود لذا لازم است قسمت فوقانی دستگاه تنفسی به خوبی پوشانده شود، از ماسک های مناسب استفاده شود، از تجمع در اجتماعات شلوغ و بسته خودداری شود. ساده ترین و مهم ترین روش پیشگیری. “

مهمترین چیز این است که جنبه omicron را جدی بگیرید

این کارشناس در پاسخ به این سوال که چه زمانی به قله این قله می رسد، گفت: پیش بینی کنید چه زمانی اوج بگیرید و چه زمانی اوج بگیرید؟ رکود چه زمانی رخ خواهد داد و تا چه زمانی در این اوج خواهیم ماند؟ همه اینها مواردی است که عوامل متعددی در آن دخیل هستند و ممکن است خیلی زود باشد که با قطعیت در مورد آن صحبت کنیم.

وی افزود: مهمترین چیز این است که Omicron را جدی بگیریم و سرماخوردگی را یک سرماخوردگی معمولی بدانیم که خود به خود از بین می رود. وی افزود: طبیعتاً در این ناحیه درگیری ریه نیز داریم و علائم مهم بیماری مانند تب، سرفه شدید و تنگی نفس همچنان مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد بنابراین توصیه می کنیم افرادی که مبتلا هستند به پزشک مراجعه کنند. ارجاع بگیرید و آزمایش شوید تا مطمئن شوید که علائم تهدید درگیری را نشان نمی دهند.

هر سرماخوردگی اکنون اومیکرون است

عباسی افزود: هر سرماخوردگی امروز امین است و این باید جدی گرفته شود و سهل انگاری می تواند مشکل ساز شود. اگر تعداد موارد در جامعه خیلی زیاد باشد، نسبت کمی از موارد درگیر ریه ها افزایش می یابد و بار بیمارستان ها افزایش می یابد، بنابراین همانطور که اشاره کردیم، اقدامات احتیاطی باید یکسان باشد، اینها استانداردهایی است که در مورد آنها صحبت شده است. بارها و بارها و باید به آن پرداخته شود و ما باید همیشه نقاب در جامعه داشته باشیم.

برای بیماران Omicron 5 تا 7 روز مرخصی می گیریم

این متخصص بیماری های عفونی مدت ایزوله را 5 روز عنوان کرد و افزود: پس از 5 روز افراد با ماسک می توانند طبق روال صحیح در محل کار حاضر شوند، شرایط خاصی وجود دارد و تحت درمان هستند، بستری شدن در بیمارستان و یا بیماری سخت. اما به طور کلی 5 روز ایزوله کافی است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.