بیش از 1000 شرکت به چرخه تولید بازگشته اند

[ad_1]

بیش از 1000 شرکت به چرخه تولید بازگشته اند

معاون وزیر کار از کاهش 8.6 درصدی تعداد بنگاه های دارای مشکل در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: در سال جاری 1044 بنگاه مشکل دار با کمک سایر مولفه های دولت و حفظ مشاغل به چرخه تولید بازگشته اند. در آنها.

به گزارش ایسنا، حمایت از نیروی کار و حمایت از کارفرمایان، حفظ مشاغل موجود، وجود بنگاه های اقتصادی و نظارت و شناسایی واحدهای مشکل دار از جمله وظایف داخلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

به گفته کارشناسان، حمایت از نیروی کار تنها محدود به دعاوی و پیگیری حقوقی کارگران نیست، بلکه حل مشکلات اقتصادی مشاغل درگیر اولویت مورد نیاز جامعه است.قرارداد کار، زیرا کارمندان دستاورد کسب و کار هستند. الزامات قانونی ابند.
دولت سیزدهم از ابتدای آغاز به کار خود با رویکرد موجود در حفظ مشاغل در راستای حمایت از بنگاه های اقتصادی گام برداشته است، بنابراین بر اساس گزارش معاونت روابط کار از زمان تشکیل دولت تا پایان مهرماه. 965 کسب و کار مشکل دار با 112661 کارمند در آنها شناسایی شده است.
این در حالی است که در مدت مشابه سال 1399، 1099 کسب و کار مشکل دار با 132 هزار و 658 کارگر شناسایی شد که نشان دهنده کاهش 12 درصدی تعداد مشاغل مشکل ساز است.
علی حسین رعیتی فرد، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز گذشته در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای 6 ماهه وزارت کار از کاهش 8.6 درصدی تعداد بنگاه ها خبر داد و گفت: تعداد مشاغل به 953 شرکت کاهش یافته است.
وی گفت: در سال جاری 1044 شرکت مشکل دار با کمک سایر عوامل دولتی و حفظ مشاغل در آنها به چرخه تولید بازگشته اند.
به گفته رعیتی فرد، شرایط جنگ اقتصادی ایجاد شده توسط دشمن و همچنین شرایط کمربندی، به کارخانه ها آسیب وارد کرد و نرخ رشد اقتصادی را کاهش داد.
بدون شک حل مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکل دار در درجه اول بر عهده صاحبان، سهامداران، کارفرمایان و مدیران بنگاه اقتصادی است و سپس سازمان، مراجع صدور مجوز و بهره برداری باید مدیران کسب و کار را در رفع مشکلات یاری دهند.
در صورت حل نشدن موضوع باید در دستور کار کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها قرار گیرد ضمن اینکه برای رفع نیاز مصرف کنندگان و تقاضای کارفرما تلاش شود.
وزارت کار در راستای شناسایی و رفع مشکلات شرکت‌های تولیدی، کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها را در گذشته تشکیل داده است. این کارگروه ها وظیفه نظارت و شناسایی مشاغل مشکل گشا و نظارت و بررسی سلامت بنگاه ها و رفع مشکلات آنها را بر عهده دارند.
به گزارش ایسنا، حمایت از کسب و کارهای مشکل ساز و بازگرداندن آنها به چرخه تولید و کار نه تنها از زوال کارگران و افرادی که برای آنها کار می کنند جلوگیری می کند، بلکه به ارتقای توان دوام و ماندگاری مشاغل و حفظ شغل کمک می کند.
انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.