به جای اینکه به فکر صادرات باشید، درخواست انقلاب کنید

[ad_1]

ایسنا/ قم یکی از اعضای جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به اینکه ظرفیت های بین المللی انقلاب بسیار زیاد است، گفت: شاید انقلاب اسلامی به جای اینکه مدام به فکر صادرات باشد، به دنبال ایجاد تقاضا برای انقلاب و ایجاد آن بوده است. اما انقلاب اسلامی نتوانست مشتری خوبی ایجاد کند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی میرزایی، عضو شورای علمی جامعه المصطفی العالمیه در گفت وگو با ایسنا، بابیان اینکه وقایع سطحی انقلاب را نباید توازن تلقی کرد، اظهار کرد: این اتفاقات سطحی انقلاب را نباید توازن دانست.

وی افزود: اگر نگاه آرمانی نداشته باشیم بدی ها دیده نمی شود و مدام به دنبال مقایسه فعالیت ها با زمان طاغوت هستیم که این مقایسه وجود ندارد.معنی و نشانه انفعال است.

وی ادامه داد: ما نباید خودمان را با طاغوت مقایسه کنیم، بلکه باید خودمان را با آنچه می خواستیم و می گفتیم مقایسه کنیم; چون طاغوت کاغذ سیاهی است که دور ریخته شده و باید مواظب باشیم کاغذمان سیاه نشود.

یکی از اعضای جامعه المصطفی العالمیه گفت: اصل مقایسه اشتباه است، ما بزرگ شدیم و به برخی از اهدافمان عمل کردیم و ظرفیتمان را از بین نرفته ایم، این یک موفقیت بود، دستاوردها.

وی بابیان اینکه در تشیع هیچ فقیهی سکولار وجود نداشت، می گوید: از آنجایی که سکولاریسم با پیشینه شیعه ناسازگار است، گفت: «گاهی اوقات انسان در سیاست به دین اعتقاد دارد، اما می گوید ما نمی توانیم این کار را انجام دهیم، معنایش این نیست. مثلاً علامه طباطبایی فقه سیاسی داشت اما در سیاست و عرصه انقلاب دخالتی نداشت.

وی ادامه داد: در جامعه امروز هرکس از دین در سیاست استفاده نکند سکولار نامیده می شود در حالی که این سکولار نیست و از این مفهوم به عنوان یک مرجع قانونی و غیر واقعی استفاده می شود.

حجت الاسلام والمسلمین میرزایی بابیان اینکه تا امام زمان (عج) نمی توان دین را در سیاست نادیده گرفت، تصریح می کنند: برخی از روی طمع سکولاریسم را برپا می کنند.

وی با بیان اینکه امروز همه متفکران متوجه شده اند که انقلاب اسلامی مخالف هژمونی جهانی است و اجازه نمی دهد در منطقه و در عرصه جنگ تبدیل به یک بلوک شوند، گفت: استراتژی یک استراتژی مثبت و پایدار، قوی و رو به رشد جهانی است. عامل، کشور پر از بحران، چالش و درگیری است.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه ادامه داد: عقب ماندگی در اقدامات واقعی انقلاب یکی از ضعف های بزرگ حوزه و دانشگاه است. یعنی متفکر ما پا جای پای انقلاب نمی گذارد.

وی بابیان اینکه دانشگاه و حوزه هم منفعل هستند، تصریح می کند: نگاه دانشگاه به غرب و حوزه به تاریخ است، در حالی که در بحبوحه انقلاب توده ها و توسعه تولید باید فکر کنند.

حجت الاسلام والمسلمین میرزایی با اشاره به اینکه انرژی اصلی انقلاب ساختار امام امت است، گفت: پروژه اسلام متمدن و اسلام اجتماعی با پروژه دولت-ملت ناسازگار است و قابل اجرا نیست. ترکیبی از آنها در نظر گرفته می شود؛ زیرا پلتفرم ها را نمی توان اشتباه گرفت.

وی بیان کرد: پروژه امام خمینی (ره) امت و امامت بود که پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) به جز دوران کوتاه خلافت امام علی (ع) فقط در جلسه مطرح شد.ایران انقلاب اسلامی.

یکی از اعضای هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه خاطرنشان کرد: پروژه های خلافت مبتنی بر امام امام نیست، زیرا پروژه امت و امام بر اساس دو نظریه اسلام در حوزه اجتماعی است. و امامت، فرمود: دستگاه خلافت، نظریه ای نیمه سکولار است; زیرا شش نفر از طوایف مختلف گرد هم می آیند و یکی را انتخاب می کنند در حالی که این انتخاب بر اساس معیار امامت نیست.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه نه از آن امام وطن، بلکه متعلق به ملت است، گفت: تقسیم کار و ساختار حکومتی (نحوه تشکیل وزارتخانه ها و تفکیک آنها) سکولار و بی اثر است که باعث ایجاد دوگانگی می شود. بین دولت-ملت و ملت-ملت.» بر خلاف فرمایشات امام داده شده است.

وی با اشاره به اینکه این دوگانگی ساختاری خدشه دار شده و باید جریان های دوقطبی در سازه از بین برود، گفت: ظرفیت امت و امامت جنبه کردی نیست، وجه سر است. اما هژمونی جهانی به دنبال این است که جریان دیدگاه ایران در مورد انترناسیونال اسلامی را به هزینه و تهدید تبدیل کند.

عضو هیئت علمی جامعه مصطفی العالمیه ادامه داد: بزرگ ترین تاکید و تحلیل دنیا از انقلاب این است که ای انقلاب ایران به جای قومیت دولت-ملت به دنبال دولت-ملت باشیم. در حالی که دولت-ملت هزینه های مادی و معنوی زیادی را متحمل شده است و دستاوردهای روش امت-تمدن و امت-امت قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های بین المللی انقلاب بسیار زیاد بود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی به جای اینکه مدام به فکر صادرات باشد باید به دنبال ایجاد تقاضا برای انقلاب و ایجاد مشتری می بود. اما انقلاب اسلامی نتوانست مشتریان خوبی ایجاد کند.

حجت الاسلام و المسلمین میرزایی با بیان اینکه دانشگاه انقلاب هنوز با دانشگاه جهان اسلام صحبتی نکرده است، افزود:

وی با اشاره به اینکه این مشکل به دلیل عدم ارتباط مناسب ما با جهان اسلام است، ادامه داد: برخی در حال انجام کاری هستند که انقلاب را در نظر مردم به یک تهدید مذهبی تبدیل کنند.دنیای اهل سنت.

عضو هیأت علمی جامعه مصطفی العالمیه با بیان اینکه نباید ظرفیت های انقلاب اسلامی به هم مرتبط باشد، اظهار داشت: صلاحیت ملی نباید به ظرفیت فراملی و ظرفیت اسلامی مربوط شود.دین با قدرت شیعیان.

وی گفت: انقلاب اسلامی به مفاهیم توسعه معنا بخشید و هزاران کلمه در این انقلاب تولید شد و این به معنای تولد علم در عرصه علم بود. . “

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.