بهبود التهاب روده با مصرف بذر کتان

[ad_1]

مطالعه ای روی 75 بیمار مبتلا به کولیت اولسراتیو نشان داد که مصرف دانه کتان می تواند عوامل التهابی این بیماری را بهبود بخشد.

به گزارش ایسنا، بیماری التهابی روده (IBD) یک بیماری التهابی مزمن است که باعث التهاب پوشش داخلی روده می شود. این بیماری دارای دوره های عود و بهبودی است. به همین دلیل، می تواند برای مدتی تقویت شود و برای مدتی بهبود یابد.

این بیماری به صورت بیماری کرون یا کولیت اولسراتیو ظاهر می شود. در بیماری کرون تمام قسمت های دستگاه گوارش و در کولیت اولسراتیو بافت همبند روده بزرگ ملتهب می شود.

اگرچه علت اصلی IBD شناسایی نشده است، اما عوامل محیطی، عفونت ها، وضعیت ایمنی و ژنتیک افراد را از عوامل اصلی این بیماری معرفی کرده اند.

پاسخ ایمنی و تعادل عوامل دخیل در التهاب نقش مهمی در فعالیت این بیماری دارد. در سال های اخیر نقش آنتی اکسیدان های رژیمی، غذاهای مفید و تعادل باکتری های مفید در درمان بیماری های التهابی روده مورد تاکید قرار گرفته است.

مطالعات نشان داده اند که دانه کتان حاوی ترکیباتی است که فعالیت آنتی اکسیدانی دارند و می توانند پاسخ التهابی را کاهش دهند. مطالعات حیوانی اثرات مشتقات بذر کتان را در کاهش شدت IBD و بهبود باکتری های مفید روده تایید کرده اند. با این حال، هیچ مطالعه انسانی تأثیر آن را بر وضعیت بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو بررسی نکرده است.

بر این اساس، محققان مطالعه‌ای را در مورد اثرات دانه کتان آسیاب شده و روغن بذر کتان بر روی بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو انجام دادند.

برای ارزیابی اثر این عامل، سطوح بالای خونی پروتئین حساس به واکنش C (hs-crp) و اینترلوکین-19 به عنوان بیومارکرهای التهاب، کیفیت زندگی بیمار و شاخص فعالیت مورد بررسی قرار گرفت.فعالیت بیماری و بیان یک ژن مرتبط با این بیماری (ژن TLR-4)) قبل و بعد از مطالعه در بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو اندازه گیری شد.

برای انجام این مطالعه، محققان از بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو برای شرکت در این مطالعه دعوت کردند و 90 بیمار با انواع فعالیت خفیف تا متوسط ​​با شرایط لازم انتخاب شدند و در نهایت 75 بیمار مطالعه را تکمیل کردند.

شرکت کنندگان در این مطالعه به طور تصادفی به سه گروه روغن بذر کتان، بذر کتان آسیاب شده و گروه کنترل تقسیم شدند. در گروه شاهد مداخله ای انجام نشد و فقط از آنها خواسته شد که رژیم معمول خود را ادامه دهند. اعضای گروه دانه کتان آسیاب شده 15 گرم دانه کتان آسیاب شده را در یک وعده با یک لیوان آب بلافاصله بعد از صبحانه و 15 گرم در وعده شام ​​به مدت 12 هفته مصرف کردند. علاوه بر این، شرکت کنندگان در گروه روغن بذر کتان این 10 روغن گیاهی را به تنهایی و همراه با سالاد به مدت 12 هفته مصرف کردند.

یافته های این مطالعه نشان می دهد که دانه کتان آسیاب شده و روغن بذر کتان ممکن است نشانگرهای التهاب را کاهش دهند. علاوه بر این، مصرف بذر کتان، در هر دو شکل، می تواند شدت بیماری را کاهش دهد و کیفیت زندگی را بهبود بخشد. با این حال، تفاوت معنی داری در سطح بیان ژن مرتبط با این بیماری وجود نداشت.

محققان خاطرنشان کردند که این اولین مطالعه انسانی است که اثرات دانه کتان را بر نشانگرهای التهابی، کیفیت زندگی، شدت بیماری و سطح بیان ژن TLR4 در بیماران کولیت اولسراتیو خفیف تا متوسط ​​بررسی می‌کند.

این محققان پیشنهاد می‌کنند که در مطالعات آینده، از دانه کتان برای دوره‌های طولانی‌تر و در دوزهای بالاتر استفاده شود تا اثرات آن بر سطوح TLR4 مشاهده شود.

در این مطالعه نوا مرشدزاده از گروه تغذیه دانشگاه علوم بهداشت کرمان، شبنم شاهرخ، وحید چالشی و محمدرضا زالی; محققین پژوهشکده بیماریهای کبد و گوارش دانشگاه علوم بهداشت شهید بهشتی، سهیلا کریمی، پروین میرمیران; پژوهشگران مرکز تحقیقات تغذیه و غدد دانشگاه علوم بهداشتی شهید بهشتی همکاری کردند.

نتایج این پژوهش در قالب یک مقاله علمی با عنوان «تأثیر مکمل‌سازی بذر کتان بر بیان ژن و التهاب بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیومنتشر شده در مجله International Journal of Clinical Practice.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.