بنا: کشتی خوزستان ضعیف نمی شود/ هرگز از مسائل مالی صحبت نمی کنمایسنا/ خوزستان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: خوزستان نه تنها در کشتی ضعیف نیست بلکه بهتر و بهتر می شود.

محمد بنا در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت کشتی خوزستان اظهار کرد: وقتی صحبت از کشتی آزاد می شود همه یاد مازندران می افتند و وقتی صحبت از کشتی می شود همه یاد خوزستان می افتند و این یعنی خوزستان که قطب اصلی کشتی ایران است.

وی ادامه داد: خوزستان در قدیم الایام در شهرهای اهواز، دزفول، آبادان و خرمشهر در رشته کشتی فعال بود اما اکنون تمام خوزستان به کشتی مشغول هستند و خوزستان نه تنها در کشتی ضعیف نیست بلکه روز به روز در حال رشد است.بهتر.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: 38 کشتی گیر خوزستانی در مسابقات جام تختی که یکی از مسابقات کشتی گیران خوزستانی نیز در روز دوم است حضور داشتند و این نشان از قدرت است. اما آنچه مانع پیشرفت این بخش شده، نگاه مسئولانی است که چندان به قهرمانان استان فکر نمی کنند.

بنا گفت: اکثر قهرمانان خوزستان از اقشار محروم خوزستان و در سطح پایین و البته دارای شأن هستند و هر زمان که به اردوی تیم ملی کشتی می روند با چنگال و دندان مبارزه می کنند اما استان خوزستان هم باید باشد. به کشتی و پهلوانی توجه ویژه داشته باشید.فرنگی است که استان در اختیار دارد تا قهرمانان خود را حفظ کند.

وی در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی می توان برای بهبود این روند انجام داد، گفت: من هرگز در مورد مسائل مالی صحبت نمی کنم، اما زمانی که ریشه پیدا کرد، یکی از مشکلات مالی و بی اساس است، مادی گرایی و عدم توجه به خصوص جوانان. بنابراین زمانی که کشتی گیران می خواهند به اردو بروند، فدراسیون باید به تیم ملی یا رهبری استان و اداره کل ورزش و جوانان خوزستان پول رسیدگی کند. با کمی توجه بیشتر فکر می کنم خوزستان می تواند خیلی قوی تر شود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: خوزستان بیشترین نفرات را در اردوهای تیم های ملی در رده های سنی مختلف دارد و مدال های جهانی و آسیایی زیادی در مسابقات مختلف کسب کرده است.رده های جوانان و نوجوانان اما تنها دو مدال در بزرگسال رده سنی از خوزستان. آنها تمام دنیا را در اختیار دارند و فقط یکی از آنها در المپیک مدال گرفته است و به دلیل کمبود امکانات در خوزستان در رده سنی بزرگسالان، کسب تعداد کمی مدال در این کمیت و کمیت بسیار سخت است.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.