بلاتکلیفی در بازار رهن و اجاره در اهواز

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان رئیس فدراسیون مشاوران املاک اهواز گفت: با توجه به شرایط فعلی بازار مسکن نباید اجازه داد که تورم و افزایش قیمت برای خانه‌ها اتفاق بیفتد، مگر اینکه عده‌ای از دست دولت بیکار شوند. اما در حال حاضر افزایش قیمت در این زمینه نداریم.»

قنبرعلی زنگنه در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت بازار مسکن در اهواز اظهار کرد: قیمت مسکن نسبت به ماه های گذشته تغییری نکرده و در رکود کامل به سر می برد و به منظور جلوگیری از افزایش قیمت ها از جمله مصالح ساختمانی، اقدام می کنیم. با کاهش قیمت مسکن در سال آینده مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به کاهش ارزش دلار افزود: پیش بینی ما این است که با توافق برجام قیمت دلار به زیر 20 هزار تومان برسد و اگر این اتفاق بیفتد ارزش ریال به 30 تا 35 درصد افزایش می یابد تا برای اقلام مانند مصالح ساختمانی، قیمت ها کاهش می یابد، البته تحقق این امر به این بستگی دارد که دولت بتواند این مشکلات را کنترل کند یا خیر.

رئیس فدراسیون مشاوران املاک اهواز گفت: متأسفانه با افزایش قیمت دلار، افزایش قیمت کالاها مشاهده می شود، اما با کاهش آن، قیمت کالاها مشاهده می شود، بدون تغییر، این یک مشکل است و اقتصاددانان باید فکری به حال آن کنند. “

بلاتکلیفی در بازار رهن و اجاره در اهواز

زنگنه با بیان اینکه حدود 400 قلم مسکن را تشکیل می دهد گفت: با رفع تحریم ها شرکت های خارجی وارد کشور می شوند و از سوی دیگر در حوزه مسکن برخی مواد و مواد اولیه مانند فولاد، سنگ، سرامیک و … تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، آسانسور و … به کشور عرضه می شود. همه اینها باعث افزایش ارزش پول کشور می شود و باعث سقوط قیمت ها می شود.

وی گفت: تمایلی برای خرید و فروش مسکن وجود ندارد و مردم در شرایط فعلی از چانه زنی بیم دارند و اگر شعار دولت سیزدهم سالانه یک میلیون مسکن بسازد، تحول عظیمی در حوزه مسکن رخ خواهد داد. و اقشار پایین جامعه 100 درصد صاحبخانه شدند و هجوم مسکن در بازار از بین رفت.

رئیس فدراسیون مشاوران املاک اهواز گفت: با توجه به شرایط کنونی بازار مسکن نباید نگاهی به تورم و افزایش قیمت مسکن داشت. مگر اینکه عده ای کار را از دست دولت خارج کنند اما فعلاً افزایش قیمتی در این زمینه نداریم.

زنگنه با اشاره به وضعیت رهن و اجاره در اهواز گفت: متأسفانه این مشکل در اهواز خوب نیست و دلیل اصلی آن نیز ستاد کرونا است که فراتر از همه مصوبات قانونی و دولتی اعلام کرده است که تمامی مستاجران اجاره بهای خود را 20 افزایش می دهند. ٪ “قیمت اقامت در خانه هایی که قبلا اجاره کرده اند. این مشکل منجر به بی ثباتی در شبکه عرضه و تقاضا در بازار اجاره و رهن مسکن شده و برای این امر با کمبود شدید مسکن مواجه هستیم.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی، مالکان برای رهن و اجاره قیمت‌های سرسام‌آوری تعیین می‌کنند و گاهی به دلیل وجود متقاضیان زیاد، مستاجران مشمول شرایط قیمت ملک می‌شوند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.