بزرگترین پروژه دولت سیزدهم بازگرداندن اعتماد مردم است

[ad_1]

ایسنا/ منطقه مرکزی استاندار مرکزی گفت: بزرگترین پروژه دولت سیزدهم بازگرداندن اعتماد مردم است و باید به این امر به عنوان یک سرمایه بزرگ نگاه کرد.

جناب آقای فرزاد مخلص الائمه روز یکشنبه 18 اردیبهشت ماه در جلسه کاری با تشکل های بخش کشاورزی استان ها سوالاتی را مطرح کردند: مشکلات خرد و کلان بخش کشاورزی به وجود آمد که یک شبه یا از دیرباز به وجود آمده است. ? آیا این اولین بار است که نمایندگان بخش کشاورزی با مقامات عالی رتبه استانی و کشوری دیدار می کنند یا این جلسات به طور مرتب برگزار می شود؟ اگر این جلسات به صورت مکرر و بدون نتیجه یا بدون نتیجه برگزار شود و اگر موثر باشد، امیدوار به کار خواهید بود و اگر نشد کاملاً ناامید هستید.

وی افزود: اگر جلسات به طور کامل یا اکثراً بی‌اثر باشد، باید علیت انجام شود تا مشخص شود ناکارآمدی‌ها ناشی از بی‌احتیاطی، سوء مدیریت و فساد است یا دلایل دیگر، موانع ساختاری داخلی یا مسائل نظارتی. یا چه باید کرد. درباره اثربخشی این جلسات

استاندار مرکزی تصریح کرد: جلسات بی نتیجه و بی نتیجه کل دستگاه اداری کشور را در بر گرفته است، بالغ بر 60 کمیته، کارگروه و شورا در استان به ریاست استاندار و به همین تعداد نیز به ریاست استاندار برگزار می شود. معاونین استانداری و اینکه باید به فکر رشد و شکوفایی آینده کشور باشیم و به دنبال اقدامات تحول آفرین باشیم، بیشتر وقت ما صرف پرداختن به مشکلات نسبتا دیرینه و ریشه دار گذشته می شود.

بیانات مخلص الامام: در مسائل حاکمیت کلان، سه جزء را برمی‌شماریم که مجموعاً مسیر را تشکیل می‌دهند. وزن گذشته، فشار فعلی و کشش آینده یک مثلث را تشکیل می دهند و وزن هر یک از این رئوس مثلث سنگین تری است. این راهی است که ما می خواهیم در آن جهت حرکت کنیم.

وی گفت: انرژی بیش از کشش آینده صرف وزن گذشته می شود و این کار را سخت و پشیمان می کند و ای کاش فرصتی برای نگاه به آینده بود. به نظر می رسد در برخی زمینه ها وزن گذشته را به دوش می کشیم.

استاندار مرکزی افزود: 54 سیاست کلی در شورای اورژانس تصویب و از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است. در بحث شدت و کاهش مصرف انرژی 10 سیاست کلی ذکر شد و یک سیاست کلی مربوط به اصلاح الگوی مصرف شامل سه موضوع آب، نان و انرژی است و برخی از سیاست ها اجرا نشده است. تا زمانی که ساختار نظام اداری اصلاح نشود، بهترین سیاست‌ها، برنامه‌ها و دستورات نیز مؤثر نخواهد بود، زیرا در این راستا در حال مشارکت در بوروکراسی قدیمی به نام بوروکراسی 50 ساله هستیم. باری به نام تحول می خواهند. آن را به بالای کوه ببرید.

وی گفت: دولت حدود هشت ماه است که روی چالش ها و مسائل کار می کند تا بتواند به این چالش ها رسیدگی کند، اغلب اجازه نمی دهد وضعیت فعلی به سطح مطلوب به معنای علمی برسد. مشکل گفته شده است.

وی بیان کرد: اسفندماه سال گذشته رئیس جمهور سند تحول دولت مردمی را در 244 صفحه، 9 فصل و 37 مضمون فرعی به تمامی دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد که تدوین این سند حدود شش ساعت و شش ماه به طول انجامید. شامل 134 چالش بررسی شده است که 4 چالش مربوط به بخش کشاورزی و 9 عامل برای آن و 12 راهبرد برای چالش ارائه شده است.

مخلص الائمه گفت: همه دستگاه ها موظفند 1023 اقدام ذکر شده در این سند را در سه کوتاه مدت (237 اقدام) در میان مدت و بلندمدت انجام دهند که از این تعداد 42 اقدام مربوط به بخش کشاورزی است. سند حوضه یک سند ویژه است زیرا دولت برای اجرای اقداماتی که در این سند شرح داده شده است، تلاش زیادی کرده است. دولت از همه نهادهای نظارتی می‌خواهد که بخش‌های نهادی و استانی این سند را آماده کنند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بی اعتمادی مردم به دولت و مسئولان آن ریشه دیرینه در گذشته دارد. سوء مدیریت، سوء مدیریت و فساد دولت که در سال‌های اخیر این بی‌اعتمادی را تشدید کرده است، باید در حد توان خود شناسایی و به آن رسیدگی شود.

آقای مخلص الائمه اظهار داشت: در خصوص افزایش اعتبار صندوق توسعه محصولات کشاورزی در گام اول سرمایه این صندوق حدود 7 برابر خواهد شد و اقدامات لازم در این خصوص انجام شده است. موضوع.

وی در خصوص وضعیت فعلی بانک ها نیز گفت: نظام بانکی باید اصلاح شود، این موضوع باعث عقب ماندگی های زیادی می شود.

استاندار مرکزی افزود: سازمان های کشاورزی پیشنهادات لازم را برای ارائه در سفر رئیس جمهور اعلام کنند تا بررسی لازم انجام شود. در پایان هفته گروه هایی از دولت برای بررسی پیشنهادات غیربودجه ای به استان سفر خواهند کرد.

وی ادامه داد: وزارت جهاد و سازمان مدیریت جهاد کشاورزی مقرراتی برای برق و آب ندارند، هرچند میزان مصرف آب در این حوزه بالای 90 درصد است به هر حال در حوزه اختیارات استان است.

استاندار مرکزی افزود: قوانینی در مجلس وجود دارد که برخی از قسمت ها را تخریب کرده است. در بخش آب، حدود سه قانون مخرب وجود دارد که به شدت به این حوزه آسیب وارد کرده است.

ملحله الائمه اعلام کرد: در قانون بودجه سال نو ارز 4200 تومانی وجود ندارد. مبنای این یارانه غیرعلمی است و یکی از عوامل فساد در اقتصاد کلان کشور این است که به فساد دامن می زند، به شرطی که عاملی برای ایجاد فساد وجود داشته باشد.فساد متولد می شود. اصلاح نظام بازنشستگی در دستور کار دولت است و مجلس آن را تصویب کرده و محقق می شود اما باید دید چگونه اجرا و ابلاغ می شود.

وی افزود: تشکیل سازمان وصول قبوض آب به ویژه در سال های اخیر به دلیل خشکسالی امری ضروری و اساسی است که در آن جلسه شورای آبفای استان به عموم مردم اختصاص خواهد یافت. . “

دولت مرکزی به صراحت اعلام کرد: توسعه کشور در گرو توسعه بخش کشاورزی است، این اشتباه است که کشاورزی استان را زیر سایه صنعت قرار دهیم زیرا استان به عنوان استان صنعتی شناخته می شود. ما با این موافق نیستیم، قبول داریم که این دیدگاه اشتباه است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.