برگزیدگان جشنواره ورزش عشایری قراقیه معرفی شدند


ایسنا/ آذربایجان شرقی برگزیدگان بیست و هفتمین جشنواره فرهنگ و ورزش عشایر آذربایجان شرقی (قراقه) با حضور مسئولان استانی و کشوری معرفی شدند.

علیرضا پسندیده، مدیرکل دفتر توسعه ورزش روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان در این جشنواره در سخنانی با بیان اینکه جشنواره فرهنگی ورزشی و فرهنگی عشایری آذربایجان شرقی (قراقه) به صورت خودجوش برگزار می شود و مورد استقبال گرم قرار گرفت. مردم. ورزش و جوانان با حمایت های مالی و اعتباری هر ساله در راستای ارتقای کیفی این جشنواره از نظر کمی و کیفی تلاش می کنند.

وی افزود: وزارت ورزش و جوانان برای اولین بار به صورت زنده این جشنواره را تماشا کرده است که در سال های گذشته به صورت تصویری شاهد آن بودیم.

امکان بین المللی شدن جشنواره عشایری آذربایجان شرقی

رئیس فدراسیون بازی های بومی محلی و ورزش های روستایی وی همچنین فستیوال فرهنگی ورزشی کلیبر را قابلیت بین المللی شدن می داند و می افزاید: این جشنواره یکی از قدیمی ترین جشنواره های ملی با حضور پرشمار است که طبیعت گردشگری، عشایری و ورزشی را به ارمغان می آورد و باید توجه ویژه ای داشته باشیم. به این جشنواره.”

محمدتقی امیری خراسانی وی افزود: با پیشنهادی که فدراسیون به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی و اداره کل ورزش و جوانان استان ارائه کرد، مقرر شد طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ستاد استانی این جشنواره تشکیل و زیرساخت ها ایجاد شود. برای بازدیدکنندگان خارجی.”

شکستن رکورد تعداد نفرات شرکت کننده در جشنواره فرهنگی، ورزشی و گردشگری استان نسبت به دوره قبل.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی: وی همچنین در سخنانی خاطرنشان کرد: رکورد تعداد شرکت کنندگان در بیست و هفتمین جشنواره استانی فرهنگی ورزشی عشایری در منطقه قشلاقی هرنا منطقه آبش احمد شهرستان کلیبر شکسته شد و نسبت به دوره قبل شکسته شد. و حدود 80000 نفر از این جشنواره بازدید می کنند.

حبیب ستوده نژاد وی ادامه داد: تعامل و همکاری ادارات باعث برگزاری بهتر این جشنواره شده و خوشبختانه امسال هوا برای اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی مساعد است.

به گزارش ایسنا، در مسابقات سوارکاری مردان جواد عبادی، سلمان غفاری و محمد آزاد در سال اول، وحید امیر عربشاه، سلمان غفاری دلاوران و هدایت پورقلی در سال دوم، کیجان پناهی، محسن ابراهیمی و محمد رنجبر در سال سوم، سیدعلی حیدری، امین ابراهیمی و سعید ابراهیمی. در سال چهارم علی بدری، حسن فتاحی و علیار قربانی در سال پنجم، فرهاد رنجبر، محمد رنجبر و علی روحی فرد در سال ششم. در مسابقات اسب دوانی زنان سحر ذوقی، محدثه جمالی و زهرا علی نسب در مطالب دو و میدانی مردانه حسین سیفی، سامان غفاری، محمد رضایی، محمد ابراهیمی و پویا رضوانی نیز به عنوان نفرات برتر و توحید علیزاده و مهلق خانی نیز به عنوان رکابزنان نمونه معرفی شدند.

برگزیدگان جشنواره ورزش عشایری قراقیه معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره ورزش عشایری قراقیه معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره ورزش عشایری قراقیه معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره ورزش عشایری قراقیه معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره ورزش عشایری قراقیه معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره ورزش عشایری قراقیه معرفی شدند

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.