برگزاری ششمین دوره مسابقات جانبازان و معلولین خراسان شمالی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان شمالی رئیس اداره ورزش های جانبازان و معلولین خراسان شمالی از برگزاری ششمین دوره مسابقات جام رمضان جانبازان و ورزشکاران دارای معلولیت استان به میزبانی سازمان شهرستان بجنورد خبر داد.

ایمنی برات در گفت وگو با ایسنا، گفت: این مسابقات پس از دو سال وقفه به دلیل گسترش هاله در فوتبال هفت جانبه، وزنه برداری، پرتاب دیسک، نیزه، مچ اندازی، در تاریخ 6 اردیبهشت ماه 1300 برگزار می شود. بسکتبال با ویلچر، ضربات آزاد، پارا کتل، دو سرعت و بوچیا به میزبانی ورزش ایثار بجنورد با حضور 160 ورزشکار از تمامی استان ها در دو گروه زن و مرد.

ایمنی افزود: این مسابقات به همت سالن ایثار شیروان با حضور 150 ورزشکار در رشته های دارت، والیبال نشسته و هندبال بانوان و آقایان برگزار می شود.

وی ادامه داد: در رشته والیبال نشسته اسفراین اول، شیروان دوم و فاروج سوم و در رشته چتربازی علی قدیری مقام اول شیروان، یاسر میر از بجنورد دوم، حافظ یزدانی مقام دوم سه بجنوردی و در رقابت بانوان. مرضیه ایزدی از شیروان مقام اول، فاطمه رهنورد از بجنورد مقام دوم و عشرت کمالی از بجنورد مقام سوم را کسب کردند.

ایمنی ادامه دارد: همچنین در ضربات پنالتی بسکتبال مردان، ابوالفضل سلحشور مقام اول، محمود اکرامی از بجنورد دوم، برات غیور از بجنورد سوم در بانوان الهام دراینده از شیروان اول، مریم تقویان از شیروان اول دو نفر، در یزدان رامه از یزدان رمه. مقام اول، جواد قربانی از شیروان مقام دوم و صادق برات زاده از بجنورد مقام سوم را کسب کردند.

وی افزود: در رشته وزنه برداری محمدرضا بهمن از فاروج مقام اول، برات غیور از فاروج دوم، رضا ایزانلو از بجنورد مقام سوم، ویلچر، مجید رستمی از بجنورد اول، اسحاق ایزانلو از بجنورد دوم و رضا ایزانلو از بجنورد مقام سوم را کسب کردند. حافظ یزدانی از بجنورد سوم و در بخش بانوان خدیجه ایزانلو از بجنورد مقام اول، مریم تقوی از شیروان مقام اول و مرضیه ایزدی از شیروان مقام سوم را کسب کردند.

ایمنی گفت: هادی محبی مقام اول، امین مهربان مقام دوم، ابوالفضل سلحشور مقام سوم و در بخش بانوان، مرضیه ایزدی از شیروان مقام اول، پروانه محمدپور از بجنورد دوم و رقیه حاتمی از بجنورد مقام سوم را کسب کردند.

وی ادامه داد: همچنین در رده منفی 90 مردان حمیدرضا طیبی مقدم از فاروج اول، محمد بهمنی از فاروج دوم و امین محمد رضایی از بجنورد سوم و در بخش بانوان معصومه خوشه از بجنورد اول، زهرا رضایی از شیروان اول، فاطمه. رهنورد از بجنورد مقام سوم را کسب کرد.

ایمنی ادامه دارد: 90 پرتاب مچ مثبت حافظ یزدانی از بجنورد اول، برات نبوی از بجنورد دوم و در دوی 100 متر یزدان رمضان زاده از شیروان اول، محمد بهمنی مقدم از مقام دوم فاروج، محمد آدینه پور از بجنورد مقام سوم را کسب کردند. در بخش بانوان، فاطمه حسن زاده از شیروان مقام اول و فاطمه کریمی از شیروان مقام دوم را به خود اختصاص دادند.

آن در مورد تعداد ورزشکاران فعال در این رشته ورزشی در استان گفت: 300 ورزشکار، وزنه بردار، پرتاب دیسک، پرتاب نیزه، تپانچه، تیرانداز بادی، کماندار، دارت، چتربازی و بوچیا در استان فعالیت داشتند که از ما دعوت شد. به اردوی تیم ملی در بوچیا.

رئیس اداره ورزش های جانبازان و معلولین خراسان شمالی با اشاره به مشکلاتی که این ورزشکاران با آن دست و پنجه نرم می کنند، گفت: تنها حامی این ورزشکاران هیئت مدیره است و اداره کل ورزش و جوانان استان نیز درخواست های زیادی را از شورای شهر مطرح کرده است. پتروشیمی ها و… «بدون پاسخ و بدون حامی.

وی ادامه داد: کمبود امکانات ورزشی برای ورزشکاران، عدم دسترسی مناسب به ورزشگاه، کمبود مربیان با تجربه در ورزش این ورزشکاران، عدم حمایت مالی برای اعزام ورزشکاران، ورزشکاران رقابتی و… از جمله موضوع ورزشکاران دارای معلولیت در استان لا.

ایمنی با توجه به شیوع هاله ها و جایگاه ویژه این ورزشکاران گفت: ورزش یکی از ارکان اصلی معلولان و سالمندان است که نقش بسیار موثری دارد و برای روحیه این ورزشکاران جای تاسف دارد. که محبوبیت هاله و جایگاه ویژه کارآموزان باعث دلسردی و دلسردی ورزشکاران این رشته های ورزشی شده است.

وی ادامه داد: تکواندو، تنیس، بدمینتون، تنیس روی میز، تیراندازی با کمان، اسب سواری، دوچرخه سواری و قایقرانی در حوزه معلولان از اداره کل جانبازان و معلولین خراسان شمالی جدا شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.