برنامه های شیلات خوزستان برای سازگاری با کم آبی

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان رئیس تیم شیلات و ترویج شیلات اداره کل شیلات خوزستان برنامه های این اداره کل برای سازگاری با شرایط کم آبی را تشریح می کند.

بهرام گندمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به طرح شیلات خوزستان برای انطباق با کم آبی در سال جاری، اظهار کرد: برنامه ها و سیاست های سازمان شیلات خوزستان در کوتاه مدت شامل ساماندهی بیمه محصولات آبزی پروری، استفاده از تسهیلات بانکی و ارائه تسهیلات است. تامین مالی، آموزش و اطلاع رسانی و مکانیزاسیون و برقی سازی مزارع.

وی افزود: علاوه بر تعیین مکانیسم و ​​تعیین دقیق دبی مصرفی آب، با استفاده از آبزی پروری خرد، کشت های متراکم و مخازن، باید به تربیت متخصصان، افرادی که در بلندمدت فعالیت می کنند و به مکانیزاسیون توجه می کنند توجه شود. و رشد سریع اقتصادی، تولید آبزی پروری در سواحل و قفس های دریایی، اجرای تحقیقات و بررسی روش های نوین آبزی پروری از طریق مشاوران و دانشگاهیان از دیگر برنامه های این اداره کل است.

گندمی در ادامه با اشاره به آثار و پیامدهای کم‌آبی بر صنعت آبزی‌پروری استان خوزستان خاطرنشان کرد: از پیامدهای کیفی آن می‌توان به کاهش کیفیت آب ورودی، افزایش میزان بیماری و تلفات، خشکی شدید یا کمبود آب در تالاب‌ها، کاهش تولید ماهی و تأثیر منفی بر ذخایر ژنتیکی تالاب‌ها اشاره کرد. گونه های بومی ماهی، کاهش مصرف آب در مزارع استان، غلبه گونه های مهاجم مانند تیلاپیا، میگوی وحشی و کاهش تولید.

وی با اشاره به اثرات اندک کمبود آب بر صنعت آبزی پروری گفت: از پیامدهای کمی می توان به کاهش تولید ماهیان هیدروپونیک به دلیل کمبود آب مصرفی، زیان ناشی از سود سالانه مزارع کشاورزان، کاهش تولید ماهیان هیدروپونیک در نتیجه خسارات ناشی از خشکسالی، جریمه دیرکرد تسهیلات».

گندمی همچنین به پیشنهاد اداره کل شیلات خوزستان مبنی بر مدیریت تولید در شرایط کم آبی اشاره کرد و گفت: فعالیت آبزی پروری در شرایط کم آبی حتی با مجوزهای محدود نیز باید با مدیر تولید همراه باشد. بنابراین، نظارت دقیق بر فرآیند آماده سازی استخر ماهی (زهکشی کامل، خشک کردن، تعمیرات لازم، آهک کردن، شخم زدن، فیلتر کردن، کوددهی اولیه، آبگیری، بررسی عملکرد طبیعی، ماهیت استخرها، …) ضروری است. .

وی ادامه داد: صید مناسب (رعایت تراکم مناسب، رعایت ترکیب کشت مناسب و رعایت وزن مناسب، نظارت بر شرایط مخزن در طول دوره پرورش و استفاده منطقی از ذخایر ماهی، تجهیزات اندازه گیری فاکتورهای فیزیکی و شیمیایی، تغذیه مناسب. در دوره پرورش و پیشگیری از بیماری تجمع غذای اضافی یا کوددهی، رعایت اصول علمی در کاشت، نگهداری و برداشت در دوره پرورش و کاهش به حداقل رساندن هدررفت آب یا تغییر آب با مدیریت صحیح از مواردی است که در شرایط کم آبی باید رعایت شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.