برنامه ریزی برای برگزاری 32 آزمون علوم پزشکی در سال جدید

[ad_1]

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، در سال 1401 در مجموع 32 آزمون برای دانشجویان پزشکی برگزار می شود که اولین آزمون در اردیبهشت و آخرین آزمون در اسفند ماه برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، بر اساس جدول زمانبندی 1401 آزمون علوم پزشکی که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در سایت Sanjeshp.ir منتشر شده است، امسال 32 آزمون در دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می شود که اولین آن «چهل و نهمین آزمون پذیرش دانشیاران». “تخصص سلامت بالینی” 22 اردیبهشت برگزار می شود.

«آزمون کارشناسی ارشد علوم بهداشتی» در روزهای 14 و 15 خرداد ماه و «آزمون دکتری رشته های پزشکی پایه و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی (PH.D)» در روزهای دوشنبه و سوم تیرماه برگزار می شود.

“آزمون تعیین سطح پیشرفته دستیار دندانپزشکی” در 26 مرداد، “آزمون علوم پایه دندانپزشکی – آزمون جامع 180 واحدی فارغ التحصیلان داروسازی و داروسازی پیشرفته در خارج از کشور” در 25 سپتامبر، “دانشنامه نویسی دانشنامه بالینی تخصصی و فوق تخصصی” (آزمون های تخصصی 9)، و تخصصی (دوره 36) “10 تا 13 شهریور و” آزمون انفرادی دومین “المپیاد سراسری علوم دانشجویی پزشکی” اواخر این ماه برگزار می شود.

بر این اساس، دانشجویان پزشکی در مهرماه هیچ آزمونی نخواهند داشت و امتحانات پزشکی از آبان ماه از سر گرفته می شود. بر این اساس، دانش آموزان تنها در آزمون MHLE General English (جلد 68) در این ماه شرکت خواهند کرد.

«آزمون صلاحیت بالینی عمومی پزشکی» (دانشگاه ها) و «امتحان کتبی دانشنامه دندانپزشکی (گروه دندانپزشکی)» دو آزمون علوم پزشکی هستند که در روزهای دهم و پانزدهم آذر ماه 1401 برگزار می شود.

«آزمون سراسری دندانپزشکی»، «ارزیابی فارغ التحصیلان داروسازی خارجی» و «آزمون کتبی پذیرش دستیار پزشکی بالینی (جلد 40)» آزمون‌های بهمن ماه برای دانشجویان رشته‌های پزشکی است و در نهایت در اسفندماه، دو آزمون برای دانشجویان مقدماتی برگزار می‌شود. آزمون علوم – آزمون علوم پایه پزشکی» و «آزمون علوم پایه دندانپزشکی» – آزمون جامع داروسازی 180 واحد و فارغ التحصیلان داروسازی پیشرفته خارج از کشور در تاریخ 11 و 12 اسفند 1401 برگزار می شود.

داوطلبان می توانند ریز نمرات کامل آزمون صادره از سوی وزارت بهداشت را در سایت مرکز اعتباربخشی آموزش پزشکی به نشانی Sanjeshp.ir مشاهده کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.