بررسی حرکت جاسوسان طالبان در اطراف مرز ایران در کمیته امنیت ملی

[ad_1]

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور وزیر کشور در جلسه امروز این کمیسیون، گفت: در این جلسه توضیحاتی در خصوص فعالیت برخی از عناصر مطرح شده است. توسط طالبان دولت نزدیک مرز جمهوری اسلامی ایران.

به گزارش ایسنا، محمود عباس زاده مشکینی در تشریح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این جلسه با حضور وزیر کشور برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان برگزار شد.

وی توضیح داد: سوالی که از سوی یکی از نمایندگان استان سیستان و بلوچستان و برخی دیگر از نمایندگان مرتبط با امنیت مرزها مطرح شد، سوال وزیر را پس گرفتند.

عباس زاده خاطرنشان کرد: همچنین در ادامه جلسه با حضور وزیر کشور و فرمانده مرزبانی، عملیات مرزبانی اخیر در مرز غرب کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و توضیحاتی در خصوص تردد خودروها ارائه شد. برخی عناصر توسط حکومت طالبان در نزدیکی مرز جمهوری اسلامی ایران.

از نظر هوشیاری و آمادگی رزمی و توان لجستیکی و رزمی مرزبانان، مرز جمهوری اسلامی ایران از امنیت خوبی برخوردار است و مجموعه مرزی ما یکی از قوی‌ترین مرزبانان منطقه است. وی ادامه داد: قطعاً هیچ خطری در مرز ما وجود ندارد، اما همه تحرکات در مرز باید به دقت رصد شود و مهم است که بدانیم آیا تحرکات اخیر مورد تایید دولت مرکزی قرار گرفته است یا خیر، افغانستان اطلاع رسانی کرده است یا خیر و همه جوانب موضوع باید بررسی شود. روشن شد.

آقای عباس زاده همچنین گفت: اقدامات مربوطه در حوزه دیپلماسی انجام شده است، قطعاً برخی از عناصر می خواهند بین جمهوری اسلامی ایران و همسایگان شرقی آن اختلاف ایجاد کنند و راه هایی برای ایفای نقش فراتر از این مرزها پیدا کنند و ما باید اینها را رصد کنیم. هوشمندانه عمل کند.”

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.