بررسی ارتباط مسکن و مرکز درمانی با ایستگاه بهگر

[ad_1]

مدیر معاونت اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه درمان و غربالگری برای ما مهم است و امسال باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، گفت: ادامه دهید حوزه اعتیاد.

به گزارش ایسنا، هادی بهداد در مراسم امضای تفاهم نامه معاونت فرهنگی و اجتماعی، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و ستاد مبارزه با مواد مخدر با محوریت اجرای برنامه های پیشگیری مبارزه با اعتیاد در صنعت و کار جامعه یکی از سیاست های دولت را معیشت کارگران دانست. سلامت و تندرستی کارگران (سلامت اجتماعی، جسمی و فردی و سلامت روان) نیز برای آنها بسیار مهم است، گفت: در این زمینه کار ما به پایان رسیده است.

وی گفت: ما به دنبال کار نمادین نیستیم، ما به دنبال ارائه خدمات مستقیم به جامعه هدف هستیم. اگرچه پیشگیری اولیه از الزامات کار ما است، اما نباید در اولین پیشگیری متوقف شویم. درمان و غربالگری برای ما مهم است و امسال نیاز به توجه ویژه دارد. مجموعه این اقدامات در سطوح مختلف پیشگیری ما را به نتیجه نهایی (کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه در حوزه اعتیاد) می رساند.

وی با تاکید بر اینکه نباید کارگران را جدا از خانواده بدانیم، افزود: جامعه هدف ما تنها کارگران این مشاغل نیستند، بلکه خانواده آنها نیز بخشی از جامعه هدف ما باشند.

مدیر اداره امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه با اشاره به افزایش پوشش برنامه های سلامت ادامه می دهد: مقام ارشد وزارتخانه به صراحت اعلام کرد که پوشش ما در برنامه های سلامت باید نسبت به سال گذشته افزایش یابد. وضعیت فعلی؛ کاری که بر این اساس انجام شده این است که مراکزی در بخش های مختلف ایجاد شده است یا اگر روی مراکز 50 تا 500 نفری تمرکز کنیم به مراکز 20 تا 50 نفری منتقل شده ایم زیرا حدود 80 درصد کارگران ما در مراکز هستند. بین 20 تا 50 نفر فعال. قبلا چندین ایستگاه بهگر در هاب های بین 20 تا 50 نفر داشتیم که امسال این تعداد به صورت تصاعدی رشد خواهد کرد.

بهداد در بخشی دیگر از سخنان خود که به نگاه نظام مند به مجموع امکانات و ظرفیت های کشور اشاره داشت، یادآور شد: 4 هزار مرکز درمانی، 5 هزار ایستگاه بهگر و حدود 500 مرکز درمانی داریم. پیوند آنها و تجمیع ظرفیت های آنها و استفاده از ظرفیت های آنها در کنار هم در استان ها می تواند به افزایش و جهش خدماتی کمک کند، لذا در معاونت اجتماعی، اصلاح و تعدیل کلیه دستورالعمل ها در این موارد قابل اجرا است.

وی با اشاره به اینکه 2720 ایستگاه بهگر در استان ها شناسایی شده است، گفت: تعهد ما ایجاد 217 تا 220 مرکز حمایت از تولید و نیروی کار است که بر اساس تایید آماری، آمار استانی، حدود 2 بار مرکز ایجاد کرده ایم. و حدود 450 مرکز «دستیاران کار و تولید ایجاد شد.

مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه ادامه داد: همچنین تعداد قابل توجهی از مراکز در حال ایجاد هستند. این نشان می دهد که میزان پولی که می خواهیم در سال آینده به عنوان یادداشت به این موضوع اختصاص دهیم باید جهشی استثنایی داشته باشد. در حال حاضر 1245 مرکز بهره برداری و 1025 شرکت داریم که برای ایجاد مراکز پشتیبانی باید با آنها به توافق رسیدیم.

به گزارش ایسنا، جمالو معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز تاکید کرد: همکاری وزارت خلق در زمینه پیشگیری از اعتیاد در جوامع کارگری و تولیدی در سال گذشته بی نظیر بوده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در روز جهانی بزرگداشت روزی ویژه به عنوان دستیاران کارگری و تولیدی خواهیم داشت و همچنین مدیران برتر کارگری و تولیدی و دبیران و ایستگاه ها را معرفی می کنیم. انجام شده.

ادامه هید

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.