برخورد با احتکار نباید باج خواهی باشد

[ad_1]

ایسنا/ گیلان امام جمعه رشت برخورد با احتکار و مفاسد اقتصادی را با زورگیری متفاوت می داند و می افزاید: رسانه ها و صاحبان قلم و اندیشه باید مشکلات و مشکلات را برای مردم تبیین کنند، شهروندان از باج خواهی شدن، چراکه برجسته سازی مشکلات موجب خشنودی دشمن است. و مردم را ناامید می کند.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه نماز جمعه رشت، برخورد با جرایم اقتصادی به ویژه در حوزه احتکار کالاهای اساسی را یکی از اولویت های مهم دولت و نهادها ضابط قضایی دانست و گفت: اگر سودجویان سودجو باشند. با برخورد فوری و قاطع، مشکلات مردم حل خواهد شد.

وی با اشاره به نقش شورای مشورتی اسلامی در تعیین مجازات های قانونی برای برخورد صحیح با هکرها، افزود: مجرمان اقتصادی درآمدهای زیادی کسب می کنند و به راحتی جریمه می پردازند، در زمانی که قانون مقرر می کند، افراد جرأت تخلف ندارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار مشارکت دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در اقتصاد شد و گفت: احتکار کالاهای اساسی مردم را تحت تأثیر قرار می دهد و بنابراین سه قوه باید در برابر مردم پاسخگو باشند.

امام جمعه رشت برخورد با مفاسد اقتصادی را با اخاذی متفاوت دانست و افزود: اصحاب رسانه و صاحبان قلم و اندیشه باید مشکلات و مشکلات را برای مردم تبیین کنند، اما نباید مشکلات را برجسته کنند و دشمنان را خوشحال و مردم را ناامید کنند.

وی با اشاره به تلاش دولت سیزدهم در تامین اعتبار 1500 میلیارد VND بدهی گذشته گفت: دولت سیزدهم با مشکلات زیادی مواجه است اما با جهاد و عملیات واقعی از نظر جغرافیایی می توان مشکلات را یکی پس از دیگری حل کرد.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه برخی مدیران میانی فقط به فکر منفعت شخصی هستند و بخت و اقبال ندارند، خواستار شناسایی مدیران ناکارآمد به ویژه در حوزه اقتصادی از سوی دستگاه های اطلاعاتی و جاسوسی شدند.

وی نبود بدهی خارجی را یکی از نکات مثبت جمهوری اسلامی دانست و گفت: کشور ایران روی پای خود ایستاده است و علیرغم تحریم های شدید، قد علم کرده و توسعه یافته است. . ، دفاع و …. و این رشد و سربلندی ادامه دارد.

امام جمعه رشت با اشاره به شگفتی جهانیان از پیشرفت ایران، یادآور شد: ما ایران قدرتمند و مقتدر را به رسمیت می شناسیم و آمریکا هیچ تحملی در برابر این اقتدار ندارد.

وی حل همه مشکلات را مستلزم وقت و بستر دانست و افزود: دستگاه های نظارتی که در خدمت مردم و نظام نیستند از بسیاری از فرصت ها محروم شده اند و مشکلات امروز حاصل دهه هاست اما نباید امید را از دست داد و می خواهیم. دولت سیزدهم بر خلاف دولت های گذشته باشد و به وعده های خود عمل کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه به تقابل طولانی غرب سرمایه داری با شرق سوسیالیستی اشاره می کند و اعلام می کند: ظهور جمهوری اسلامی ایران و نفوذ آن در عرصه جهانی، قدرت آمریکا را به چالش کشیده است.

وی تحولات اوکراین را نشانه کاهش نقش آمریکا در معادلات سیاسی جهان دانست و خاطرنشان کرد: آمریکا دیگر قدرت اول جهان نیست و از نظر سیاسی و اقتصادی رو به افول گذاشته است. “

آیت الله فلاحتی با ابراز تأسف از وابستگی سیاسی و نظامی کشورهای عربی به آمریکا و رژیم صهیونیستی افزود: تحلیلگران جهان آینده سیاسی و اقتصادی جهان عرب و جهان عرب را در منطقه آسیا با محوریت روسیه می بینند. چین، ایران و هند: «در حال تحقق است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.