برجام باید با عزت احیا شود/ باید در این لحظه خاص به دولت کمک کنیم

[ad_1]

رئیس جمهور اسبق ایران تاکید کرد که باید با وجود اختلاف نظرها در این لحظه خاص به دولت سیزدهم کمک کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دوازدهمین اجلاس عادی اعضای دولت با تاکید بر اینکه نیازمند تقویت، حفظ و توسعه فعالانه جایگاه ایران و نقش سرزمینی کشورمان هستیم، گفت: علاوه بر این، اقدامات منفی رژیم صهیونیستی با هدف ایجاد تفرقه در خاورمیانه و بین کشورهای مختلف، باید به دقت مورد توجه قرار گیرد و مراقب این تحرکات باشید و با دقت از منافع ملی خود دفاع کنید.

رئیس دولت دوازدهم در خصوص توافق برجام نیز تاکید کرد که باید هر چه زودتر زنجیره تحریم ها باز شود تا مشکلات جامعه امروز کاسته شود.

وی با تاکید بر اینکه توافق برجام باید با عزت احیا شود، گفت: احیای برجام می توانست بیش از یک سال پیش اتفاق بیفتد، قبل از اینکه شرایط جهانی پیچیده شود و کشورهای 1+5 نیز با مشکلات دیگری مواجه شوند. اما امروز هم نباید فرصت های پیش رو را از دست داد.

رئیس دولت دوازدهم با تاکید بر لزوم ارائه واقعیت های کشور خاطرنشان کرد: عده ای در داخل یا خارج از کشور آگاهانه یا ناآگاهانه و یا با انگیزه ها و جناح بندی های سیاسی، سرمایه ها و دستاوردهای کشور را انکار می کنند و از دولت گذشته یا دولت فعلی انتقاد می کنند. حمایت، توانایی های کشور را مطرح می کند و بذر ناامیدی را می کارد.

روحانی یادآور می شود: برای تنویر اذهان مردم و جلوگیری از تحریف تاریخ و حفظ و تقویت دستاوردهای کشور باید با هدف امید آفرینی، در برابر سیاه نمایی، دروغگویی و انکار دستاوردها سخن گفت و روشنگری کرد. با ارائه آمار دقیق

روحانی با حضور پررنگ در شرایط پیچیده بین المللی گفت: باید در این برهه خاص علیرغم اختلاف نظرها به دولت سیزدهم کمک کنیم تا مشکلات کشور را حل کند، وضعیت اقتصادی و حال را بهبود بخشد.

باید برای حفظ وحدت، انسجام، دوستی، صلح، تعامل سازنده، پرهیز از نفرت‌آفرینی و ایجاد دوگانگی در کشور، بر مشکلات فائق آمد، این امر مسلماً به مردم آسیب می‌زند و نسل جوان را ناامید می‌کند.

در این دیدار چند تن از اعضای دولت دوازدهم در خصوص مسائل مهم کشور از جمله مسائل اقتصادی، روابط خارجی و تحولات بین المللی صحبت کردند. موضوع تأثیر تورمی چندین تصمیم اخیر از جمله نحوه اجرای حذف ارز ترجیحی و مداخلات بازار کار مورد بحث قرار گرفت. موضوع احیای برجام و رفع تحریم ها و فرصت های مناسبی که می توان برای حل این موضوع مورد استفاده قرار داد نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.