با گسترش کوید، میلیون ها چینی قرنطینه شدند

[ad_1]

موارد ابتلا به کووید-19 در چین به بالاترین حد در دو سال اخیر رسیده است و با شیوع این بیماری در روزهای اخیر، میلیون ها نفر مجبور به ماندن در قرنطینه شده اند.

به گزارش ایسنا، چین از افزایش سریع شیوع ویروس کرونا در شمال شرق این کشور خبر داد، به طوری که نرخ روزانه ابتلا به کووید-19 نسبت به روز گذشته دو برابر شده و به بالاترین سطح در دو سال اخیر رسیده است.

کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد: روز گذشته (دوشنبه) در مجموع 3507 مورد در گردش و علامت دار ابتلا به این بیماری تایید شد، در حالی که این تعداد نسبت به روز گذشته افزایش چشمگیری داشته است و دیروز 1337 مورد بود.

از زمانی که اولین ویروس کرونا در ووهان چین در اواخر سال 2019 شناسایی شد، چین با یک استراتژی سختگیرانه “Quaid Zero” که شامل قرنطینه سخت می شود، با موفقیت شیوع بیماری های گسترده در مقیاس بزرگ را مهار کرد.

اگرچه تعداد موارد بیماری عروق کرونر قلب در کشور با توجه به استانداردهای بین المللی هنوز اندک است، اما کارشناسان بهداشت می گویند میزان افزایش روزانه موارد در چند هفته آینده عامل مهمی در ارزیابی اینکه آیا کنترل سخت همچنان کارساز خواهد بود یا خیر؟ Omicron موثر باشد؟

به گزارش گاردین، حداقل 11 شهر و شهرک در سراسر چین، از جمله شنژن، خانه 17 میلیون نفر، به دلیل موارد جدید بسته شده اند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.