باید در زمینه آموزش دانش آموزی اقدامات عینی تری انجام دهیم

[ad_1]

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه باید در حوزه آموزش دانشجویی اقدامات عینی تری انجام دهیم، گفت: متاسفانه آموزش کمتر مورد توجه قرار گرفته و نظام موجود بر اساس شاخص های پژوهشی در حال اجرا و ارزیابی است. بنابراین ما باید عینی تر باشیم.

به گزارش ایسنا، دکتر علی آدمی در دیدار معاون آموزشی با مدیران و معاونان دانشگاه علامه طباطبایی گفت: شعار هفته آموزش و پرورش، تعالی در آموزش، تحول، تغییر و تعالی است.بخش اول. این نامگذاری بر اساس اطلاعیه وزارت علوم تحقیقات و فناوری و قسمت دوم شعار برگرفته از سند راهبردی دانشگاه می باشد و امیدوارم سال 1401 سال تحول و تعالی جامعه دانشگاهی و دانشگاهی باشد. کسانی که درگیر آموزش هستند.

وی همچنین با قدردانی از مشارکت دانشکده ها در برگزاری هفته آموزش با بیان رویکردی نوین در حوزه آموزش گفت: در این هفته آموزش و پرورش و فرآیندهای آن، تحول و تعالی در حوزه آموزشی بیش از پیش مورد تاکید قرار گرفته است. باید به مسائل مربوط به آموزش از جمله آموزش حرفه ای، آموزش دانش آموزان، افزایش دانش، روش های تدریس و روش های تحقیق توجه بیشتری شود.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اهمیت آموزش و تلاش اساتید در این زمینه افزود: در این حوزه نمایه سازی خوبی نمی بینیم و باید در این زمینه کار جدی انجام شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، وی تاکید کرد: سامانه آزمون و سنجش اساتید حوزه آموزشی می تواند به محور مهمی در هفته آموزش تبدیل شود. ما نیاز به کار عینی، عملی و واقعی در این زمینه داریم. آموزش کمتر مورد توجه قرار می گیرد و سیستم های موجود بر اساس شاخص های پژوهشی اجرا و ارزیابی می شوند. این هفته می تواند فرصت خوبی برای پرداختن به این موضوع مهم باشد تا بتوانیم در آینده با برنامه ریزی دقیق تری برای رسیدن به هدف عملی خود و ارزیابی فرآیندها و اقدامات آموزشی خود برنامه ریزی کنیم.

دکتر آدمی با توجه به اهمیت دو بال آموزش و پژوهش در رسالت دانشگاه گفت: امیدواریم آموزش و پژوهش به صورت توام با هم متحول شوند. به همین دلیل به اساتید موفق در عرصه آموزشی کمک می کنیم تا با نمایه سازی صحیح فرآیندهای آموزشی و پژوهشی، تعادلی در ارزیابی فرآیندهای آموزشی و پژوهشی ایجاد کنند. امیدواریم در راستای تاکید بر نهاده های آموزشی اساتید در حوزه آموزش دانشجویی و تولید سرمایه اجتماعی حرکت کنیم. هفته آموزش می تواند به ما کمک کند معیارهای مناسب را شناسایی کنیم و بر اساس آن معیارها، تأثیرگذاران در این زمینه شناسایی، تقویت شوند و به عنوان الگو به نمایش گذاشته شوند و قدردانی شوند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.