بازدید مسلمانان از مدرسه انرژی هسته ای

[ad_1]

همزمان با برگزاری مرحله اول آزمون ورودی مدارس انرژی هسته ای، محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور به همراه تعدادی از مدیران و مسئولان این سازمان از مدارس دخترانه و پسرانه انرژی هسته ای بازدید کردند. تهران.

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در این بازدید به بررسی روند برگزاری آزمون ورودی مدارس «انرژی هسته ای» پرداخت و از نزدیک با دانش آموزان و اولیای آنان گفت و گو کرد.

اسلامی در حاشیه این بازدید با اشاره به برنامه بلندمدت سازمان انرژی اتمی در زمینه تربیت نیروی انسانی متخصص گفت: بله. ظرفیت سازی آموزشی باید به طور معقولی افزایش یابد و شهرت مدارس وابسته باید در سطح بالای علمی و آموزشی ایجاد شود.

وی افزود: تعداد زیادی از فارغ التحصیلان مدارس ما در آزمون های المپیک، کنکور و آزمون های مختلف نمره خوبی کسب می کنند. ما باید گامی مضاعف در تربیت نیروهای متخصص برداریم و این گام حضور نخبگان و دانش آموزان آموزش دیده مدارس ما در بدنه فعالیت های اصلی صنعت، صنعت هسته ای است. به همین دلیل موضوع جذب دانش آموزان از مدارس انرژی هسته ای و ایجاد مدارس در مقاطع پایین را در دستور کار هیات مدیره موسسه فرهنگ و آموزش صنعتی قرار داده ایم و هدف هسته ای گسترش سرمایه گذاری در این حوزه است. .

رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص جذب نیرو و ایجاد اشتغال برای جوانان کشور گفت: جوانان پویا و باهوش ما نباید به شغل علاقه داشته باشند، بلکه نیازمند شناسایی و ایجاد شایستگی های شغلی مناسب متناسب با استعداد خود هستند. «فناوری هسته بسیار مقیاس پذیر است؛ بنابراین برای جذب استعدادهای برتر، باید برنامه ریزی و اقدامات لازم را پیشگیرانه تر از قبل انجام داد.

اسلامی تاکید کرد: به هیات مدیره فرهنگستان آموزش و پرورش صنعت هسته ای ابلاغ شده است که در ابتدای سال تحصیلی جدید نسبت به توسعه پایه ها و ایجاد مدارس انرژی هسته ای برای شهرهای با پتانسیل بالا، نیروی آموزشی اقدام کنند اما هنوز این کار را انجام نداده اند. فعالیت هایی انجام داد. ما باید تدابیری بیندیشیم تا اطمینان حاصل شود که افزایش ظرفیت یادگیری با رشد استعدادها همراه است.

پس از این بازدید، مدیر فرهنگستان آموزش و پرورش صنعت هسته ای در خصوص آزمون ورودی مدارس انرژی هسته ای گفت: امروز مرحله اول آزمون ورودی مدارس انرژی هسته ای اولین دوره های هسته ای (دخترانه و پسرانه) برگزار شد. در تهران و مشهد».

وی افزود: برای دانش آموزان پسر حدود 2500 داوطلب و برای دانش آموزان دختر نیز حدود 1000 متقاضی متقاضی در مدارس انرژی اتمی داریم که از این تعداد 150 دانش آموز پسر هستند و 40 دانش آموز دختر پذیرفته می شوند. انشاالله با دستور رئیس سازمان انرژی اتمی مدارس ابتدایی انرژی هسته ای در استان های البرز، بوشهر و اصفهان ایجاد می شود. امیدوارم در این زمینه پیشرفت خوبی داشته باشیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.