بازار سهام تا کی بالا می رود؟

[ad_1]

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به جهش جزئی این بازار در هفته های اخیر گفت: انتظار دارم این روند در کوتاه مدت و تا فصل مجامع یعنی تیرماه ادامه داشته باشد. زیرا در ماه جولای، شرکت ها سود را به صورت نقدی تقسیم می کنند و تقاضا قوی تر خواهد شد.

سعید جعفری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تحرکات بازار سرمایه در دو سال اخیر، اظهار کرد: در ماه های اخیر نیز بازار نگرانی هایی از جمله نگرانی سرمایه گذاران در مورد کاهش شدید دلار داشته است. وی در بحث بودجه در بهمن ماه و افزایش شدید قیمت پتروشیمی و گاز در صنعت فولاد در دی ماه سال گذشته خاطرنشان کرد: با رفع این نگرانی ها از اسفندماه سال گذشته به نظر می رسد سرمایه گذاران در کنار تقاضا و خریداران، که منجر به رشد جزئی در بازار شد. اینطور باش

وی ادامه داد: این روند در کوتاه مدت و تا فصل مونتاژ یعنی تیرماه ادامه خواهد داشت; زیرا در ماه جولای، شرکت ها سود را به صورت نقدی تقسیم می کنند و تقاضا قوی تر خواهد شد. البته، طی دو هفته آینده احتمال اینکه بازار نسبت به دو ماه پیش رشد کمتری داشته باشد، بیشتر است، اما در کل، فکر می‌کنم روند بازار تا ماه جولای ادامه خواهد داشت. از سوی دیگر، به ویژه در صورت انتشار گزارش فصلی، گزارش های خوبی در صنعت پتروشیمی، فرآورده های نفتی و فلزات به گوش می رسد که باید روند صعودی نسبتا ملایمی را در بازار ایجاد کند.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه با تاکید بر اینکه اعتماد به بازار سرمایه در حد قبل از سال 1398 نبوده است، گفت: یکی دیگر از دلایل رشد بازار افزایش انتظارات تورمی در جامعه است که باعث شده سهام به یک بازار تبدیل شود. ضد تورم. دارایی یک مورد مثال. «موفق باشید. البته هنوز این نگرانی وجود دارد که دولت دچار مشکل مالی است که همچنان به نفع شرکت ها خواهد بود و به همین دلیل است که رشد شارپ را در کل بازار نداریم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.