این فقط بخش دلخراش جامعه کارگری است…

[ad_1]

ایسنا/ قزوین دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین گفت: با توجه به افزایش دستمزد، واحدهای تولیدی ساعات کاری خود را از ساعت 8 صبح به 12 شب افزایش داده اند، حتی گاهی زمزمه های زائد به گوش می رسد.کارمند دولتی و ناهارش. قراردادهایشان توسط پیمانکاران قطع شده است؛ «انتظار داریم در هفته کارگر خبرهای خوبی از وزیر و رئیس جمهور بشنویم.

عیدعلی کریمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به هزینه های بی رویه اظهار کرد: دستمزد کارگران 57 درصد افزایش یافته و بازنشستگان تامین اجتماعی در مورد افزایش دستمزد بلاتکلیف هستند. تورم بارها اتفاق می افتد، اما دستمزدها فقط یک بار افزایش می یابد

وی افزود: زمانی که وزیر کار به قزوین سفر کرد به وی گفتیم که هنوز طعم شیرینی حق را نچشیده و تلخی آن بر سر زبان ماست به دلیل تاثیر تمدید این افزایش با تورم احساس نمی شود. ” بسیاری از واحدهای تولیدی قانون افزایش دستمزد و پرداخت دستمزد فروردین 1401 را رعایت نکردند و از وزیر کار خواستیم بخشنامه ای برای پرداخت حقوق کارگران طبق مصوبه دولت صادر کند.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین گفت: با این شرایط کارگران بیکار هستند با توجه به اینکه امسال مزین به نام سال تولید، اشتغال و دانش است اما از این حیث کارگران. کار مطمئنی ندارند.» با توجه به افزایش دستمزدها، واحدهای تولیدی ساعات کاری را از 8 ساعت به 12 ساعت افزایش دادند و زمزمه‌های کاهش گاهی به گوش می‌رسید. کاهش نیرو. ضمن اینکه انتظار داریم حتی قبل از گرفتن قرارداد، چک و سفته از کارگر، جای خالی مسدود شود.

وی گفت: از دولت می‌خواهیم شرکت‌های مرده در صنعت را به عنوان پیمانکار مانند زالو حذف کند. پیمانکاران در چارچوب مقررات پنج درصد از قرارداد کارگر را می گیرند و حتی اگر حقوق کارگر را ندهند کاری انجام نمی دهند. پیمانکاران نیز به مدیران وابسته هستند و تضاد منافع دارند. اگر کارگر به آینده شغلی امیدوار باشد بهتر عمل خواهد کرد.

خانم کریمی افزود: در چند روز گذشته بیمه و دستمزد کارگران به طور کامل پرداخت نشده، پیمانکاران 80 درصد وارد کارخانه شده اند، خدمات عمومی و ناهار واحدهای تولیدی توسط پیمانکاران قطع شده است. منتظر شنیدن خبرهای خوب از وزیر و رئیس جمهور در هفته کارگر هستیم.

جویندگان کار دلال هستند

وی گفت: متأسفانه فعالیت جویندگان کار به جایی رسیده است که ایجاد شغل نمی کنند و اگر به شجره نامه کارجویان نگاه کنید متوجه می شوید که به کلینیک های تشخیصی مراجعه کرده اند. که غیرقانونی است و فقط دلال است.»

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین خاطرنشان می کند: این روزها می گویند بیمه بیکاری باید توسط افراد جویای کار ثبت شود و در شوراهای حل اختلاف و حل اختلاف شکایت کنند.مثلاً وقتی کارگری اخراج می شود. از یک شرکت، کارگر باید وارد شود. «جویای کار اقدام می کند تا هزینه یافتن کار از جیب کارگر بازپرداخت شود.

وی با بیان اینکه طبق سنوات گذشته در پایان سال همه شرکت ها نیروی کار خود را تعدیل کردند، اضافه کرد: از 20 اسفند تا پایان فروردین قرارداد عدم پرداخت بیمه کارکنان را امضا کردند، نگذاشت، ما صحبت می کنم. مقدار کمی. در مورد درد کارگران

کریمی خاطرنشان می‌کند: اگر دستمزد کارگران بیشتر باشد، واحدهای تولیدی می‌توانند زنده بمانند، زیرا کارگران می‌توانند خرید کنند و درآمد اقتصادی داشته باشند که در کشورهای پیشرفته هم همین‌طور است. در کشورهای توسعه یافته دستمزد کارگران 30 درصد بالاتر از تورم است تا این درآمد اقتصادی ایجاد شود. کنگره قانون خانواده را تصویب کرد و امروز کارگران توان خرید خانه 45 متری را ندارند و خرید آن به یک رویا تبدیل شده است. با شرایط تحصیل، درمان و مسکن، کارگران ملزم به داشتن دستمزد بالاتر هستند.

وی تصریح کرد: اولین الزام ما این است که حداقل ها به کارگران اختصاص داده شود تا بتوانند کار کنند و فاصله طبقاتی را کاهش دهند. حقوق 5 میلیون کارگر با 50 میلیون حقوق مدیریت همخوانی ندارد، پس هر چقدر هم حساب کنید این حقوق هم برای جبران هزینه های خانواده کارگری زیاد نیست و باید فکر اساسی کرد. برای این.

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین با اشاره به اینکه کارگران مالیات می پردازند اما پزشکان از پرداخت مالیات اجتناب می کنند، خاطرنشان کرد: در صورت عدم پرداخت مالیات، کارگران مالیات می دهند. وی گفت: حذف ارز 4200 تومانی برای اقشار آسیب پذیر جامعه ضرر دارد. لغو گسترده ارز، خروج بسیاری از واحدهای تولیدی از بازار پس از افزایش قیمت، عدم وجود نظام قیمت گذاری کالا و این امر در حوزه لوازم خانگی و واحدهای تولیدی کاملا مشهود است، صادرکننده از دولت طلبکار است. برای تولید یارانه داده شود!

وی ادامه داد: کارگران استان دارای بیمه پایه و تکمیلی هستند اما بیمارستان خصوصی استان بیمه اجتماعی نمی پذیرد بنابراین کارگران دارای بیمه تکمیلی نیز باید هزینه درمان را پرداخت کنند.

کریمی در پایان خاطرنشان کرد: شرکت چینی البرز را شخم زده، خط لوله و تأسیسات آن را تخریب کرده و اکنون باید میلیاردها تومان برای راه اندازی آن هزینه کنند؛ انتظار داریم استاندار و رئیس جمهور از چندین واحد تولیدی مانند ساعت سازی، تولی پرس و پارس پامچال که با مشکل مواجه هستند بازدید کنند. اما در سفر رئیس جمهور در زمانی که زحمتکشان با طبقه کارگر دیدار کردند صحبتی نکردند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.