ایران مایه افتخار جهان اسلام و شیعیان استایسنا/ قم نایب رئیس مجمع عالی مسلمانان شیعیان لبنان گفت: ظرفیت های جدید و پیشرفت های علمی و فناوری خوبی در ایران ایجاد شده است که مایه مباهات جهان اسلام به ویژه شیعیان جهان است.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی الخطیب در دیدار آیت الله اعرافی، تولیت حوزه های علمیه قم، ضمن یادی از بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، گفت: امام خمینی (ره) با ایجاد وحدت در بین مسلمانان، آن را تجلیل کردند. جهان؛ او با قاطعیت و گامهای استوار انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و حکومت جمهوری اسلامی را در ایران تأسیس کرد.

وی افزود: دیدگاه بلندمدت امام خمینی (ره) و بعدها حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) نگاهی فراجناحی، فراتر از ایران و فراتر از شیعه بود، اما حتی در امور جهانی نیز نگاه تمدنی را شامل می‌شود.

شیخ علی الخطیب خاطرنشان می کند: علما و حوزه های علمیه نقش بسزایی در همراهی با این اندیشه و این گفتمان دارند.

وی با ارزیابی اینکه حوزه های علمیه در سال های اخیر پیشرفت های خوبی داشته اند، گفت: حوزه های علمیه تا حدود زیادی قادر به پاسخگویی به نیازهای امروز در زمینه های مختلف هستند. با این حال در حوزه تمدنی باید کارهای بیشتری انجام شود.

نایب رئیس مجمع عالی مسلمانان شیعیان لبنان گفت: آمادگی داریم همکاری های مختلف را دنبال کنیم و حتی تفاهم نامه ای برای تقویت روابط ایران و لبنان امضا کنیم.

وی با اشاره به تشکیل مجلس اعلای شیعیان در لبنان، افزود: تشکیل این مجلس از ابتکارات و ابداعات امام موسی صدر است که توانست با نگاهی انسان دوستانه جایگاه شیعیان لبنان را در آن کشور ارتقا دهد. و دیدگاه بین دینی».

شیخ علی الخطیب تصریح کرد: دیدگاه های امام موسی صدر توسط سخنرانان بعدی شورای عالی شیعیان لبنان ادامه یافته و همواره به دنبال تعمیق شأن و جایگاه شیعیان لبنان بوده اند.شیعیان این کشور.

وی گفت: لبنان به دلیل موقعیت ویژه ای که در بین کشورهای عربی دارد، می تواند پل ارتباطی خوبی بین جهان اسلام و سایر اقشار و مذاهب جهان عرب باشد.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.