اهارانوت: سرویس مخفی اسرائیل، اوکراینی ها را برای جنگ با ارتش روسیه آموزش می دهد

[ad_1]

یک روزنامه عبری از برخی مانورهای نظامی محرمانه اسرائیل برای غیرنظامیان اوکراینی خبر داد.

به گزارش ایسنا، روزنامه عبری “یدیعوت آحارونوت” امروز (جمعه) در گزارشی با عنوان “شورش های اوکراین” در صفحه نخست خود نوشت یک آژانس آموزشی مخفی “اسرائیلی” متشکل از فارغ التحصیلان یگان های ویژه در حال آموزش اوکراینی ها برای مبارزه با ارتش روسیه هستند. .

این روزنامه عبری زبان از دخالت مخفیانه رژیم صهیونیستی در حمایت از نیروهای اوکراینی خبر داد و نوشت: افسران نیروی پشتیبانی ارتش رژیم صهیونیستی و فارغ التحصیلان یگان «سیرات متکل» در ستاد کل «ارتش اسرائیل» یکی از مهم‌ترین افسران نیروی پشتیبانی ارتش رژیم صهیونیستی است. واحدهای نظامی این ارتش است، افرادی که این غیرنظامیان را آموزش می دهند اوکراینی هستند.

به نوشته این روزنامه اسرائیلی، سرویس مخفی در حال آموزش برخی غیرنظامیان اوکراینی برای استفاده از سلاح های «برج» اسرائیلی برای شرکت در درگیری با ارتش روسیه است.

آهارانوت گفت: «محل تمرین ها بسیار امن است و یک مرکز بزرگ شامل چندین ساختمان صنعتی در غرب اوکراین است.

این روزنامه همچنین نوشته است که شرایط بسیار محرمانه ای که تحت آن فیلمبرداری و تهیه شده این گزارش توسط طرف اوکراینی درخواست شده و این تمرینات نظامی مخفی در حالی انجام شده که ارگان های رسمی «اسرائیل» از ارائه کمک نظامی به اسرائیل خودداری کرده اند. اوکراین.

این روزنامه عبری زبان به نقل از یک نظامی ارشد اسرائیلی نوشت: «می‌دانم که این تمرین‌ها ضروری است، اما همه ما در حمایت و همبستگی با مردم اوکراین متحد هستیم».

این منبع افزود: نهادهای نظامی و امنیتی اسرائیل از وجود این سرویس مخفی آگاه بوده و به طور ضمنی از آن حمایت می کنند.

این منبع گفت: ای کاش می توانستم هیئتی از نمایندگان بخش های مختلف ارتش را برای ارزیابی جنگ روسیه و کارایی نظامی آن به اوکراین بفرستم. تسلیحات جدید روسیه از جمله موشک های مافوق صوت که علیه اسرائیل در منطقه مورد استفاده قرار خواهد گرفت، پرتاب شده است و این می تواند برای ما یک تجربه غیرعادی باشد.

تلاش‌های نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل برای میانجی‌گری بین مسکو و کی‌یف در ماه مارس با شکست مواجه شد.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز یکشنبه در یک سخنرانی در کنست خواستار کمک نظامی به اوکراین علیه روسیه شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.