انقلاب اقتصادی می تواند حرکت مثبتی در عرصه اقتصادی شکوفا باشد

[ad_1]

ایسنا/ لرستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی وزیر کشور لرستان گفت: انقلاب اقتصادی می تواند حرکت مثبتی در حوزه رونق اقتصادی باشد.

دکتر بهرام ستاری دستنایی شامگاه 23 اردیبهشت در جلسه شورای اطلاع رسانی لرستان که با محوریت مردمی‌سازی و یارانه‌های اقتصادی در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه دولت سیزدهم سه وظیفه مهم را در دستور کار خود دارد، گفت: وی با آن اقدام خود را تضمین کرد تا بتواند با رویکردهای کلیدی که در اولویت قرار داده است فضایی برای اداره کشور در دستور کار داشته باشد و افزود: اساسا وظیفه اصلی دولت سیزدهم حفظ دستاوردها و تامین امنیت است. حرکت‌های آینده نظام».

ماموریت و اولویت دولت سیزدهم حفظ جان ملت است

وی ادامه داد: ماموریت و اولویت دولت سیزدهم حفظ جان ملت است. همه ما شاهد روزهای تلخ سال 1399 و 1400 کرون بوده ایم که روزانه 600 تا 700 خانواده غمگین هستند و کاری به مسئولان نداریم یا به عبارتی حرکتی برای تقویت آن نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی لرستان گفت: دولت سیزدهم اولین تلاش خود را برای حذف این حادثه تلخ و تلخ از زندگی مردم انجام داده است.

ستاری دستنایی افزود: امروز افتخار دولت سیزدهم این است که در سراسر کشور به اندازه انگشتان یک دست پای کرونا نداریم و جای بسی خوشحالی است که این روزهای آخر فقط دو تا کرونا داریم. پا در تهران و البرز.”

او گفت: «در سال 1999 و اوایل سال 1400، سهمیه ای را برای اولین دوز واکسن کرونا ذکر کردیم و گروه سنی جامعه را در دستور کار قرار دادیم تا بتوانیم.» آسیب پذیرترین افراد را بر اساس تعداد واکسینه کنید. واکسن ما همچنین آماده ایم تا چهارمین نوبت واکسن را تزریق کنیم و این بزرگترین افتخار دولت است که اولین ماموریت را به پایان رسانده و جان مردم را نجات دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی دولت لرستان با تاکید بر اینکه وجود نظام جمهوری اسلامی پشتوانه این مردم است، گفت: اگر این مردم در سلامت روان زندگی کنند توانسته اند ارزش ها را حفظ کنند. جامعه اسلامی و بدین ترتیب این مرحله با موفقیت به پایان رسید.

ستاری دستنایی تاکید می کند که دومین مسئولیت دولت سیزدهم که در دستور کار قرار می گیرد نان ملت است و البته سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که چرا این طرح را اندیشیده ایم و چرا باید انجام شود. در اولویت باشد ? وی خاطرنشان کرد: طی چهار سال دولت گذشته بیش از 74 تا 84 میلیارد دلار سکه ترجیحی 4200 دلاری وارد مبادلات کشور شده است، یعنی به طور متوسط ​​سالانه بین 16.5 تا 17 میلیارد دلار وارد مبادلات کشور شده است، اما ملت وارد مبادلات کشور نشده است. هر چیزی را کسب کنید

وی خاطرنشان کرد: بدترین وضعیت را در ابتدای سال 1400 داشتیم که در واقع در سال های گذشته است و در برخی سال ها 18 تا 25 میلیارد دلار ارز وجود داشت اما در سال 1400 هشت میلیارد دلار ارز شاهد بودیم. و این رقم در شش ماهه اول هزینه شد، افزود: دولت سیزدهم زمانی وارد ماجرا شد که هشت میلیارد تومان ارز اولویت دار تمام شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی دولت لرستان تصریح کرد: تورم در دولتی که تحویل گرفتیم 40 درصد و تجارت خارجی بین 15 تا 20 درصد است و باقی مانده بدهی دولت قبل بیش از 450 میلیارد توماس است؛ در حالی که این میزان تورم در دولت لرستان بیشتر شده است. در پایان سال 1400 دولت سیزدهم علیرغم اینکه ارز ممتاز از بین رفته بود و با وجود تورم 40 درصدی مبتنی بر اراده، «ما می توانیم» تورم را بدون استفاده از خزانه یا بانک مرکزی برای استقراض یا استقراض به 36 درصد برسانیم. پول ایجاد کنید بعد از شش ماه دوم کم کم موفق شوید و به مقصد برسید.

ستاری دستنایی تصریح کرد: این حرکتی که دولت سیزدهم با عنوان مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها در بخش اقتصادی آغاز کرد به این معناست که نسخه نهایی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اینکه در 42 سال انقلاب در همه ابعاد انقلاب به جز انقلاب اقتصادی انقلاب کرده ایم، گفت: انقلاب اقتصادی می تواند تحولی را در دستور کار قرار دهد، بسیار مثبت، رونق اقتصادی را در پی خواهد داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی دولت لرستان تصریح کرد: ارز ممتاز هم مفسده است، هم رانت می دهد و هم مورد توجه تصمیم گیرندگان قرار می گیرد، بنابراین امروز دولت با شجاعت و تلاش تمام و با سه ویژگی وارد شده است.

ستاری دستنایی می گوید: چرا دولت در اولین وظیفه خود یعنی نجات جان مردم موفق است؟ زیرا همه ما وحدت رویه و کشور با خود داریم و به کار خود ادامه می دهیم و امروز می خواهیم جنبش مردمی سازی و توزیع عادلانه منافع را دنبال کنیم.

با تدبیر استاندار لرستان می توانند پاسخگوی محرومیت های گذشته باشند و باید این کار را در استان به خوبی انجام دهیم که نیازمند همکاری و همفکری رسانه ها در این زمینه است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.