انقلاب اسلامی ایران به دنبال هموار کردن راه برای ورود آن است

[ad_1]

ایسنا/ گیلان دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران به دنبال زمینه سازی برای ولادت حضرت مهدی (عج) است، تاکید کرد: بیایید زمینه ساز میلاد پیامبر اکرم (ص) باشیم.

آیت الله رضا رمضانی در مراسم جشن میلاد امام عصر (عج) که در مسجد صاحب الزمان (عج) آستارا برگزار شد، ضمن گرامیداشت نیمه شعبان و میلاد امام زمان (عج) گفت: با این حال میلاد حضرت مهدی (عج)، سالروزها و همچنین ارتباط فکری و معنوی همچنان شیرین است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه این انتظار وجود دارد که در شب و روز کریسمس، شهر آذین بندی و چراغانی شود، افزود: در جشن های نیمه شعبان باید خود را در آن نشان دهید. تمام شهرهای ایران برای زیباسازی خانه ها و کوچه ها و خیابان های محله.

وی به توانمندی های شهرستان مرزی آستارا اشاره کرد و گفت: آستارا با داشتن جوانان مستعد و توانمند یکی از شهرهای مهم گیلان است که باید با برنامه ریزی مناسب از این ظرفیت ها استفاده کرد.

آیت الله رمضانی کشاورزی و گمرک را یکی از محورهای توسعه و پیشرفت آستارا عنوان می کند و ادامه می دهد: در بحث اعتبارات باید در قلب استان کار کارشناسی شود و با مطالعه دقیق، صلاحیت آستارا رشد خواهد کرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه با بیان اینکه امام زمان(عج) آرزوی همه انبیای الهی است، تصریح کرد: این یک وعده مقدس است که جامعه بشری بعد از آن از عدالت برخوردار شود. ولادت پیامبر (ص).

وی با تاکید بر اینکه در نهایت خداوند صالحان را وارث زمین می کند و جامعه بشری از حقیقت و ماهیت دین بهره مند می شود، تاکید کرد: در دوران پس از ولادت پیامبر، دین به معنای واقعی خود را نشان می دهد. کلمه.

آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه دین یک موضوع کل نگر برای اصلاح اجتماعی است، خاطرنشان کرد: برخی می خواهند دین را فردی و تجربی ببینند و دین را توهمات و خیالات انسان ساز بدانند، اما حقیقت دین از نیازهای واقعی مردم ناشی می شود.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اعلام کرد: پیامبران الهی برای دعوت بشر به عبادت نیامده اند، بلکه برای معرفی خدای واقعی به بشر آمده اند.

وی با بیان اینکه همه پیامبران الهی و کتب آسمانی برای قیام به عدالت اجتماعی به سراغ انسان می آیند، افزود: خداوند جامعه و انسان را به عدالت امر می کند.

آیت الله رمضانی زندگی امام زمان(عج) را سیره پیامبر اکرم(ص) دانست و افزود: باید به همه شئون دین که قوانین زندگی است توجه شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، جدایی دین از سیاست را نظریه استکبار و استعمار خواند و گفت: امروز حتی در ذهن برخی از روشنفکران مسلمان هنوز صحبت از جدایی دین از سیاست است. آن غلط هست.”

وی با اشاره به اینکه حضرت مهدی(عج) می خواهد بر اساس عدل عقلانی، معنوی و عادلانه حکومت کند، تاکید کرد: همه در دنیا راضی به ظلم، ظلم، تبعیض، ظلم و… نیستند و عدالت است. سازگاری اجتماعی

آیت الله رمضانی با بیان اینکه مردم به آینده ای بهتر امیدوارند، اما از وضعیت کنونی دنیا ناامید هستند، خاطرنشان کرد: دنیا نتوانسته آنطور که باید به مردم و کرامت انسانی خدمت کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به الزامات تحقق کرامت انسانی در جامعه بشری اشاره کرد و افزود: حضرت مهدی (عج) خواهد آمد و محقق می شود امید را انسان سازی و ظالمان را در سر راه خود قرار دهد. مکان و این پایان نظام استکباری است مظلوم است.

وی با بیان اینکه منتظران امروز باید امام را یاری کنند و زمینه را برای ظهور فراهم کنند، یادآور می شود: برخی می گویند کاری نباید کرد که ظلم تمام دنیا را فرا گیرد و امام ظهور کند، نشان دهید و حتی انقلاب ایران هم اشتباه کرد. این اشتباه است، هرگز نمی گویند دست بدهید و دیدن ظلم و سکوت خلاف عقل و وجدان انسان است.

آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران به دنبال زمینه سازی برای ولادت حضرت مهدی (عج) است، تاکید کرد: جوانان نیز باید با چگونگی سازندگی به دنبال زمینه سازی برای ولادت حضرت مهدی (عج) باشند. خودت جامعه بساز، صحنه ساز کن و در قرآن تلاوت کن، فکر کن و تعقل کن.

وی در سخنان خود به تبیین جهادی اشاره کرد و گفت: مردم از وضعیت غیرعادی دنیای بشریت و حرفه ای بودن شعارهای سازمان های بین المللی گلایه دارند. با وقوع رویدادهای اوکراین، همه رسانه ها اخبار و تحلیل های خود را به نفع خود معطوف کردند، اما در عربستان سعودی، 81 نفر که 41 نفر از آنها شیعه و اکثراً نوجوان بودند، کشته شدند اما با سانسور رسانه ای مواجه شدند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امپراتوری رسانه ای جهان اجازه ارتباطات ظالمانه در دنیا را به بشریت نمی دهد، بنابراین منتظران مهدی(عج) فقط برای دعا دور هم نمی نشینند. اما با نظام اسلام و سرگرمی که زمینه ظهور را فراهم کرده است.

آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه مسئولیت بهترین فرصت برای خدمت است، انجام صحیح وظایف را در هر سمتی ضروری می داند و می گوید: اگر کار درستی انجام دهد، خود امام به او می رسد.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تاکید کرد: منتظران واقعی ظهور، علاوه بر خواندن دعای ندبه، دعای عهد و… در میدان حاضر می شوند. مثلا حاج قاسم سلیمانی.

وی سردار سلیمانی را نمونه یک منتظر واقعی دانست و افزود: حاج قاسم در ادب و تواضع و فرمان دل نمونه است و به همین دلیل صاحب مکتب شد.

آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه امروز کار بسیار سنگین تر از گذشته است، تاکید کرد: بزرگترین اعتقاد که انقلاب است بر عهده جوان گذاشته شده است و جوان باید خود را برای مدیریت در عرصه بین المللی آماده کند. “

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه نباید اجازه دهیم مثلث شوم تل آویو، ریاض و واشنگتن شکل بگیرد، خاطرنشان کرد: امروز به برکت اسلام و انقلاب اسلامی 30 هزار و 40 هزار نفر جمع شدند. و بیش از 2700 مرکز اسلامی در آلمان داریم.

وی گفت: امروز اسلام با استکبار مخالف است و تنها نیرویی که می تواند استکبار را به زانو درآورد، صلابت اسلام است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.