انتخابات ریاست جمهوری فرانسه؛ مکرون و لوپن

[ad_1]

48.7 میلیون فرانسوی واجد شرایط امروز در دور اول انتخابات ریاست جمهوری پای صندوق های رای رفتند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، شعب اخذ رای از ساعت 8 صبح به وقت فرانسه افتتاح شد و رای گیری تا ساعت 20 ادامه داشت. چندین حوزه انتخابیه خارج از فرانسه و نیز رای دهندگان خارجی از روز شنبه رای گیری را آغاز کردند.

آرای 12 نامزد: ناتالی آرتو (مبارزه کارگران)، نیکلاس دوپون آنیان (ظهور فرانسه)، آن هیدالگو (سوسیالیست)، یانیک جادو (سبزها)، ژان لاسال (مقاومت)، مارین لوپن (جبهه ملی)، امانوئل. ماکرون (جبهه جمهوری خواه)، ژان لوک ملانشون (فرانسه شکست ناپذیر)، والری پکرز (جمهوری خواه)، فیلیپ پوتو (حزب ضد سرمایه داری جدید)، فابین راسل (حزب کمونیست) و اریک زمور (تسخیر مجدد) ممکن است نامزد شوند. نظر خود را انتخاب کنید

اگر نتایج انتخابات امروز اعلام نشود، دور دوم انتخابات در 24 آوریل برگزار خواهد شد.

مارین لوپن راست افراطی تهدیدی غیرمنتظره برای امیدهای رئیس جمهور فعلی امانوئل ماکرون برای انتخاب مجدد است.

تا چند هفته پیش، نظرسنجی‌ها نشان می‌داد که ماکرون، یک شخصیت طرفدار اتحادیه اروپا، که از طریق دیپلماسی تهاجمی خود با اوکراین، وعده‌هایی مبنی بر بهبود اقتصادی داده و مخالفت‌های او را تضعیف کرده است، به راحتی پیروز شد. اما ورود دیرهنگام او به مبارزات انتخاباتی، تنها با یک تجمع گسترده که حتی حامیانش آن را ضعیف می‌دانند، و تمرکز او بر برنامه‌ای نامطلوب برای افزایش سن بازنشستگی، رتبه رئیس‌جمهور را با کاهش شدید تورم کاهش داده است.

در مقابل، لوپن، یک افراط‌گرای ضد مهاجرت، با اطمینان از تمرکز ماه‌ها خود بر مسائل هزینه‌های زندگی و حمایت از او، با اطمینان به فرانسه سفر کرده است.رقیب راست افراطی او اریک زمور سقوط کرد. .

با این حال، نظرسنجی ها به ماکرون در دور اول برتری جزئی می دهد، اما انتخابات به دور دوم می رود و او در دور دوم مقابل لوپن در 24 آوریل پیروز می شود.

اولین نظرسنجی پس از انتخابات اندکی پس از پایان رای گیری اعلام خواهد شد. چنین نظرسنجی هایی معمولاً در فرانسه بسیار قابل اعتماد هستند.

ژان دانیل لوی، محقق نظرسنجی هریس اینتراکتیو، در جریان سومین رقابت لوپن در کاخ الیزه گفت: «مارین لوپن هرگز به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری نزدیک نبوده است.

حامیان ژان لوک ملانشون، نامزد چپ‌گرا، که در نظرسنجی‌ها سوم شده است، امیدوار به نوع دیگری از غافلگیری هستند و از رای‌دهندگان چپ‌گرا از همه طبقات جامعه می‌خواهند که نامزد شوند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.