امکان تغییر روش پرداخت سود از «نقدی» به «تخفیف خرید»

[ad_1]

با آغاز به کار طرح «دموکراتیک سازی و توزیع عادلانه مواد» در 20 اردیبهشت ماه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرجع تعیین وضعیت اقتصادی خانوارها و رفع طبقه بندی آنها، روش های استعلام و ثبت اعتراض را منتشر کرد. طبقه بندی کردن

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه، افرادی که به هر نحوی با حذف طبقه بندی مخالفت می کنند، می توانند از طریق سامانه جامع رفاه ایران به نشانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند. hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت و در صورت تایید اطلاعات اعلام شده، کمک هزینه آنها مسترد خواهد شد.

علاوه بر این، شماره تلفن 0216369 و عدد را بگو 09200006369 در رابطه با وزارت تعاون، وزارت کار و رفاه اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات در این زمینه در اختیار مردم قرار گرفته است.

این در حالی است که برخی از افراد از شروع طرح هدفمندی در سال 1389 کمک نقدی دریافت نکرده اند و یا از سال 1393 به دلیل انصراف یا انصراف از دریافت تسهیلات محروم بوده و متقاضی شرایط اقتصادی و مالی برای دریافت معیشت جدید هستند. یارانه دادن می توانند مشخصات خود را در سامانه ثبت کنند که ظرف سه ماه آینده از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

در صورت تایید درخواست، کمک هزینه معیشت جدید از ابتدای برنامه محاسبه و به خانوار تعلق می گیرد.

در این خصوص نیازی به تماس مستقیم و تلفنی با وزارت تعاون، کار و رفاه نیست و موضوع فقط از طریق سامانه سازمان هدفمندی منافع به زودی قابل پیگیری است.

عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص گفت: اجرای این طرح ملی سوالات و نگرانی هایی را برای مردم نیازمند شفافیت و حمایت و حمایت همه جانبه ایجاد کرده است. تیم های پاسخگویی وزارت مردم به صورت 24 ساعته به سوالات خانوارها و سوالات مربوط به یارانه پاسخ می دهند.

وی افزود: در چهار روز ابتدایی طرح دو میلیون تماس و بازدید از سایت انجام شد و اعتراضات یک میلیون و 50 هزار نفر در دست بررسی ثبت شد.

به گزارش ایسنا، داریوش ابوحمزه، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اخیراً به سوالاتی درباره یارانه ها پاسخ داده است:

– ثبت نام بازماندگان جدید چگونه است؟

سازمان هدف در روزهای آینده سامانه ای را برای افرادی که قبلا انصراف داده اند، تازه متاهل و متاهل هستند و یا به دلایلی مشمول تسهیلات هستند، ارائه می کند. سپس اطلاعات مشترکین سنجیده می شود و در صورت عدم حضور در بین 10 نفر، یارانه تعلق می گیرد.

– چرا به برخی از افرادی که مزایای 45 هزار تومانی دریافت می کردند، مزایای جدیدی پرداخت نشده است؟

برای 90 درصد افرادی که قبل از سیاست جدید دولت 45000 تومان کمک هزینه دریافت کردند، کمک هزینه جدید پرداخت شد. مگر اینکه جزء دهه 10 باشند و 45 هزار تومان مستمری دریافت کنند، حالا کمک هزینه جدید به آنها پرداخت نمی شود.

– مردم چگونه به دهکی که در آن قرار می گیرند اعتراض می کنند؟

مردم می توانند با شماره تلفن 6369 یا 09200006369 و یا سایت “پشتیبانی” http://hemayat.mcls.gov.ir، اعتراض خود را نسبت به شناسایی نادرست اعشاری دهم ثبت کنند. مراجعه به سایت پشتیبانی و ثبت مشخصات در آن یعنی ثبت اعتراض و اعتراض افراد به صورت سیستمی بررسی می شود.

– برخی افراد با حساب های شخصی خود برای امور خیریه و انواع کارهای اداری و حقوقی، دارایی خود را چرخانده اند، به این ترتیب جزو 10 نفر اول محسوب می شوند و بدون یارانه، باید چه کنند؟

در ابتدا باید گفت که نباید کارهای اداری و قانونی با حساب شخصی برای موسساتی مانند خیریه یا شرکت ها انجام شود. شرکت ها، موسسات خیریه و … باید حساب جداگانه داشته باشند و کارفرمایان نباید از حساب شخصی خود برای این کارهای قانونی و اداری استفاده کنند.

این افراد نیز می توانند اعتراض خود را به طرق ذکر شده ثبت و در مدت زمانی که برای این افراد در نظر گرفته شده است مدارک خود را تحویل دهند و امیدواریم در آن زمان حساب خود را جدا کرده و مشکلات خود را برطرف کنند.

– مزایای بعدی چگونه پرداخت می شود؟

پرداخت بعدی نیز به همین صورت خواهد بود، اما ممکن است الگوی کالا از نقدی به «تخفیف خرید» تغییر کند که در صورت اجرای این سیاست اطلاع رسانی خواهد شد.

– بلوک یارانه چه زمانی برداشته می شود؟

کمک‌های بلاعوض دیگر در بلوک چندگانه نیست و دلیل این بلوک هنوز در تاریخ دقیق بررسی یارانه است و از این نظر کمک‌هزینه در حال حاضر در حساب‌ها مسدود شده است و با اجرای سیاست‌ها، می‌توان وجوه را برداشت کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.