الزامات سفر در طول همه گیری هاله

[ad_1]

با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی، بسیاری در حال آماده شدن برای سفر هستند، اما سفر در زمان همه‌گیری هاله دستورالعمل‌های ضد کرونا دارد.

به گزارش ایسنا، به گفته معاون وزیر بهداشت در سفرها باید به نکات زیر توجه شود:

سفر خود را تا تکمیل واکسیناسیون به تعویق بیندازید. ایمن سازی کامل به معنای سه دوز واکسن در افراد بالای 18 سال است.

از وضعیت Covid-19 که در آن می‌روید آگاه باشید و از شیوع بیماری، محدودیت‌ها و قوانین مقصد در Covid-19 به خوبی مطلع باشید.

– هنگام رفتن به فضاهای بسته و شلوغ از ماسک های مناسب استفاده کنید. این موضوع در ایستگاه ها، وسایل نقلیه عمومی شهری اعم از مترو، اتوبوس و بین شهری اعم از هواپیما، اتوبوس، قطار و … بسیار حائز اهمیت است.

– زمانی که علامت دار هستید و علائمی مانند تب، سرفه، گلودرد، آبریزش بینی و بدن درد دارید، تست قووید مثبت بگیرید یا در طول مدت استراحت در منزل و انزوا به دلیل بیماری یا گوشه گیری به دلیل تماس با بیمار، جواب مثبت نگیرید. . خرج کرد، سفر نکرد

– اگر به هر دلیلی مجبور به سفر هستید و به طور کامل واکسینه نشده اید، باید قبل از سفر و پس از بازگشت از مقصد آزمایش کووید-19 بدهید.

اگر:

احساس بیماری: حتی اگر در 90 روز گذشته واکسن Quid-19 تزریق کرده باشید یا کاملا واکسینه شده باشید.

آیا تست کووید شما مثبت است: تا 10 روز از تاریخ آزمایش یا شروع علائم نگذشته سفر نکنید.

– با فردی که کوید دارد در تماس نزدیک بوده اید و به شما توصیه شده است که منزوی شوید. بنابراین تا زمانی که حداقل 5 روز از آخرین تماس خود با بیمار نگذشته است به سفر نروید. همچنین در صورتی که 6 تا 10 روز پس از تماس نزدیک با فردی که بیمار است مجبور به سفر هستید، زمانی که با دیگران هستید، باید از ماسک مناسب استفاده کنید. در هر صورت، زمانی که تصمیم به سفر می گیرید، نباید هیچ علامتی داشته باشید یا احساس بیماری کنید.

از خود و اطرافیانتان محافظت کنید:

توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید. توصیه های بهداشتی خاص مقصد خود را بدانید و دنبال کنید.

کودکان به ویژه کودکان زیر 2 سال و سالمندان نیاز به مراقبت بیشتری دارند و هنگام مراجعه به مراکز شلوغ و بسته باید از ماسک های مناسب تری استفاده کنند.

– افرادی که دچار نقص ایمنی هستند، به دلیل احتمال بیشتر ابتلا به عفونت شدید Quid-19، باید پروتکل های بهداشتی را با جدیت بیشتری دنبال کنند. هنگام رفتن به مراکز شلوغ و بسته باید از ماسک مناسب استفاده کنید.

– در طول سفر، همه مسافران باید خود ارزیابی علائم مشکوک به کووید-19 را انجام دهند. در صورت بروز علائم بلافاصله جدا شده و با مراکز درمانی تماس بگیرید.

در نهایت توصیه می کنیم واکسیناسیون خود را تکمیل کرده و رژیم های بهداشتی توصیه شده را رعایت کنید تا آرامش خود و خانواده تان را به ارمغان بیاورید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.