افشای جزئیات جدید از دیدار محرمانه بن سلمان و رئیس سازمان سیا

[ad_1]

یک رسانه آمریکایی جزئیات جدیدی از سفر ماه گذشته رئیس سیا به عربستان سعودی و دیدار مخفیانه وی با ولیعهد و حاکم واقعی این کشور فاش کرده است.

به گزارش ایسنا، نشریه آمریکایی نشنال اینترست در جدیدترین گزارش خود به جزئیات سفر ویلیام برنز، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به عربستان سعودی در ماه گذشته و ملاقات راز وی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان پرداخت. این نشست جدیدترین از مجموعه تلاش های بلندپایه آمریکا برای متقاعد کردن عربستان به تجدید نظر در تصمیم نفتی خود، تحقیق درباره خرید تسلیحات ریاض از چین و آزادی بازداشت شدگان است.معروف ترین دستگیری خانواده سلطنتی عربستان سعودی.

برنز در این دیدار بار دیگر بر درخواست کشورش برای افزایش تولید نفت عربستان تاکید کرد اما ریاض هفته گذشته اعلام کرد که به برنامه تولید پایبند بوده و مجددا درخواست آمریکا را رد کرده است.

این منابع همچنین گزارش دادند که در دیدار رئیس سیا و بن سلمان، موضوعات مورد علاقه آمریکا نیز مطرح شد که یکی از مهم ترین آنها، موضوع روابط رو به رشد سیا ریاض با پکن بود.

دو منبع نزدیک به اطلاعات آمریکا به نشنال اینترست گفتند که برنز از بن سلمان خواسته است که از ریاض در چین تسلیحات نخرد.

یک منبع نزدیک به اطلاعات آمریکا نیز فاش کرد که دولت عربستان سعودی به دنبال خرید «موشک های بالستیک» از چین در چارچوب برنامه سری به نام «کروکودیل» است.

آزادی محمد بن نایف

این منابع همچنین گفتند که برنز خواستار آزادی چند تن از اعضای برجسته خاندان سلطنتی عربستان که توسط محمد بن سلمان بازداشت شده بودند، شد. در این میان، برجسته ترین آنها محمد بن نایف، پسر عموی او و ولیعهد سابق عربستان سعودی است.

کاهش شکاف در روابط بین بن سلمان و دولت بایدن

یکی دیگر از منابع نزدیک به اطلاعات آمریکا گفت که دیدار برنز با بن سلمان تلاشی برای پر کردن شکاف بین محمد بن سلمان و مقامات ارشد دولت بایدن بود.

این منبع همچنین گفت که دیدار برنز با محمد بن سلمان یکی از چندین دیدار او با رهبران منطقه از جمله قطر، امارات و عمان بوده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.