افسوس سعید علی حسینی چرا که وزنه برداری موفق به تکمیل مسابقات قهرمانی جوانان جهان نشدسرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان گفت: اگر این تیم با نفرات بیشتری شرکت می کرد قهرمان می شد و مدال های رنگارنگ می گرفت.

سعید علی حسینی در گفت وگو با ایسنا، درباره عملکرد علیرضا یوسفی در مسابقات قهرمانی جوانان جهان که با کسب 3 طلا و شکستن رکورد جهانی در وزن فوق سنگین، اظهار کرد: نتایج مسابقات نشان می دهد که آیا وزنه بردارانی از ایران بیشتر می شوند. شرکت کرد، مدال ها را به دست آوردیم و قهرمان تیم شدیم. به غیر از فوق سنگین در سال های 73، 81، 89، 96 و 109 شانس کسب مدال های رنگارنگ داشتیم، اما به دلیل اتفاقاتی که در ایران افتاد، تیم ما منحل شد. وزنه برداران جوان مضرات برنامه نداشتن و ناهماهنگی را دیده اند. علیرضا یوسفی به لطف رکورد و مدالی که کسب کرد برای ایران افتخار آورد.

علی حسینی در پاسخ به این سوال که آیا می توان در یک ضرب رکورد بیش از 177 کیلوگرم را ثبت کرد؟ وی گفت: با توجه به اینکه یوسفی تمرینات سختی را در مسابقات جهانی بزرگسالان انجام داده است، نیاز به ریکاوری دارد. پس از آن شرایط برای حضور در مسابقات جوانان جهان مشخص نبود و از این رو شرایط بدنی وی برای حضور در مسابقات و اردوها آماده نبود. در روز اول اردو 150 ضربه یک و 190 ضربه دو. با برنامه ریزی، توانستیم او را با کمترین آسیب جسمی به پیک برسانیم.

وی ادامه داد: البته علیرضا ضربه بالایی ندارد و در بزرگترین جهان هم 183 گل زده است. این در حالی است که او با تمرین کمتر به وزن 177 کیلوگرمی دست یافت که نشان می دهد با تمرین بیشتر می تواند به رکوردهای بالاتری دست پیدا کند. ما به دنبال کسب طلا در یک حرکت تک نفره بودیم که پس از اتمام طلای خود، دو ضرب با اشتیاق مثال زدنی به عدد 239 رسید و رکورد جهانی را شکست.

وی درباره آینده یوسفی تاکید کرد: یوسفی به دلیل ساختار بدنی یک ورزشکار حرفه ای است. البته او با چندبرابر مشکل فنی داشت و ملی پوشان و مربیان شخصی او باید ضعف فنی چند برابر را برطرف می کردند. مطمئناً، با تمرینات برنامه ریزی شده، رکورد یک ضرب او را می توان به سطح کاملاً جدیدی ارتقا داد. او با توجه به سنش می تواند سال ها برای ایران افتخارآفرینی کند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا این تیم در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در ازبکستان شرکت می کند؟ وی گفت: ما تیم قدرتمندی داریم و از نظر مدال و رتبه تیمی می توانیم جایگاه خوبی کسب کنیم.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.