افزایش 10 درصدی مددجویان کمیته امداد در اردستان

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اردستان گفت: وضعیت اقتصادی جامعه باعث افزایش 10 درصدی تعداد مددجویان کمیته امداد اردستان شده است.

ابوالقاسم صادقی ظهر امروز (پنجشنبه 19 اسفندماه) در نشست خبری هفته نیکوکاری و احسان در کمیته امداد امام خمینی (ره) اردستان، اظهار کرد: هدف اصلی هفته نیکوکاری و احسان، فرهنگ سازی نیکو و خیرخواهانه در بین مردم است. افراد جامعه آنها در طول هفته کار بسیار خوبی انجام می دهند.

وی گفت: کمیته امداد اردستان امسال 44 تسهیلات کمک های مردمی در سطح شهر و مدارس راه اندازی کرده است. در این سطح «شهر در روزهای خاص سال پشتیبانی مؤثری را ارائه می کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اردستان گفت: سال گذشته در جشن نیکوکاری حدود 320 میلیون تومان وجوه نقد و بی‌نقد جمع‌آوری شد و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود میزان کمک‌های مردمی حداقل 20 درصد افزایش یابد. نسبت به سال گذشته

صادقی با اشاره به وضعیت وخیم اقتصادی کشور در سال جاری گفت: وضعیت اقتصادی جامعه باعث افزایش 10 درصدی مددجویان کمیته امداد شهرستان اردستان شده است. همچنین با تلاش همکاران کمیته امداد امسال حدود 60 نفر از مددجویان با کمک های دریافتی از کمک های کمیته امداد محروم شدند.

وی گفت: 2500 خانوار معادل 5200 نفر تحت حمایت کمیته امداد شهرستان اردستان هستند که از این تعداد 270 خانوار متعلق به طرح اکرام و محسنین هستند و با تلاش های انجام شده در سال جاری بیش از یک میلیارد و 290 میلیون تومان در این طرح سرمایه گذاری شده است. ما حمایت خیرین را جلب کرده ایم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اردستان با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون بیش از هفت میلیارد و 100 میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی خیران و مردم جذب کرده ایم، گفت: کمیته امداد 46 افزایش یافت. ٪. همچنین مجموعه صدقات نیز حدود 520 میلیون تومان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 48 درصد افزایش داشته است.

صادقی با اشاره به ساخت مسکن برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گفت: به دنبال آن 14 واحد مسکونی در شهرستان زواره در دست ساخت است که بیش از 50 درصد پیشرفت حاصل شده است. همچنین 88 واحد آپارتمان مسکونی در شهر اردستان در حال ساخت است و یکی از موضوعات ما رهن و اجاره مشتری است. در این راستا به 150 خانوار کمک اجاره و رهن پرداخت کرده ایم و بالغ بر دو میلیارد ریال برای تعمیر منازل کمک شده است.

وی با بیان اینکه امسال یکی از ماموریت های کمیته امداد ترویج ازدواج آسان مددجویان است، افزود: با کمک خیران اساسا پنج جهیزیه به 48 نفر از مددجویان هر کدام به ارزش 300 میلیون ریال عرضه شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.