افزایش مسیرهای رفسنجان – ایسنا

[ad_1]

ایسنا/ کرمان نماینده مردم رفسنجان در شورای اسلامی از بهره برداری از تصفیه خانه مرکزی رفسنجان تا اردیبهشت سال آینده خبر داد و گفت: با همکاری گروه پیمانکاری سرچشمه از 15 اردیبهشت پرواز پارس ایر را خواهیم داشت تا بتوانیم. پروازهای قشم، کیش، تهران و مشهد را به صورت هفتگی انجام دهید. شامل دو روز و یک روز با پرواز ایران ایر.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسین جلالی در خطبه های نماز عید سعید فطر در جمع نمازگزاران در مصلی امام خامنه ای (مدظله العالی) گفت: طرح رشد جمعیت یکی از برنامه هایی است که در کنگره آن را دنبال کرده و در حال انجام است.

وی درخواست 24 پروانه چاه از منبع آب منطقه که 6 مورد آن در شهر و مابقی در اطراف رفسنجان است که تعدادی از آنها وارد مدار شده است را از جمله اقدامات انجام شده برشمرد و افزود: 18 مخزن در حال ساخت است. میزبانی تصفیه خانه مرکزی آب شهرستان با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد تومان توسط مس سرچشمه تا اردیبهشت 1402 راه اندازی و آب تصفیه شده در اختیار مردم قرار می گیرد.

جلالی ادامه داد: طرح انحراف آب خلیج فارس با ظرفیت 900 لیتر بر ثانیه برای این شهرستان تصویب شده است و مراحل ورود این آب به مخازن در حال انجام است.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس با اشاره به انعقاد قرارداد 70 میلیارد تومانی برای احداث جاده داوران و ساماندهی حاشیه شرقی کارخانه الماس کویر تا جاده داوران، خاطرنشان کرد: آسفالت آینده کمال آباد و مناطق نعمت آباد نیز توزیع خواهد شد. زیرسازی 20 کیلومتری جاده خنامان به منطقه دره در و ده شفیع در حال آسفالت است و قرارداد نهایی جاده شهربابک با مشورت فرماندار و نمایندگان شهربابک انجام می شود.

جلالی گفت: مطالعات 200 میلیون تومانی برای احداث خط ریلی کرمان به رفسنجان و رفسنجان به یزد با امضای مجوزهای دولتی برای حقوق معادن آغاز و انجام می شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس از افزایش مسیرهای رفسنجان خبر داد و گفت: در حوزه حمل و نقل با همکاری گروه پیمانکاری سرچشمه از تاریخ ورود 25 اردیبهشت پروازهای پارس ایر را خواهیم داشت تا بتوانیم قشم پرواز کنیم. ، هفته نامه کیش، تهران و مشهد. دو روز و یک روز را با پرواز ایران ایر پوشش می دهیم و قول پروازهای رفسنجان را هر روز تا پایان سال می دهیم.

وی بیان کرد: جابجایی تیرهای چراغ برق، روشنایی مقاطع، نصب ترانس برق معیشت مردم و پوشش 67 کیلومتر سیم ضد سرقت و کاهش ولتاژ انجام می شود و کل برق در سال آینده تعویض می شود.

نماینده مردم رفسنجان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: انتظار داریم مجموعه قرارداد سرچشمه بیش از این باشد. مجتمع قراردادی سرچشمه به نام رفسنجان تصویب شد و نیروها بومی سازی شدند و با بازرسی سالانه 500 نفر جذب شدند و این تعداد نیاز به افزایش دارد.

وی با اشاره به اینکه معدن بزرگتری در سرچشمه کشف شده است که می خواهیم آن را بهره برداری و تولید کنیم، گفت: اگر این معدن به تولید برسد مشکل بیکاری شهرستان حل می شود، افتتاح معدن این کار به نفع شهرستان خواهد بود. 70 سال آینده.

جلالی با بیان اینکه سهمیه آسفالت شهرستان در سال جاری سه برابر شده است، ادامه داد: سهمیه آسفالت از 10 میلیارد به 30 میلیارد افزایش یافته است.

وی با اشاره به احداث بزرگترین پارک جنگلی به طول 110 هکتار در رفسنجان یادآور شد: این پارک در جاده سرچشمه واقع شده و نزدیک به هزار اصله درخت در آن کاشته شده است که تا پایان خردادماه 30 هزار اصله درخت خواهد بود. در آن کاشته شده است. سازماندهی شده است.

جلالی گفت: با تلاش مسئولین شهرستان موفق شدیم دو دستگاه ام آر آی را وارد بیمارستان کنیم و در حوزه پزشکی همچنان در بخش آی سی یو و مامایی کاستی هایی داریم که به زودی آماده رسیدگی می شود.

وی با اشاره به ساماندهی گاز در روستاهای سرچشمه و راویز گفت: خط لوله گاز سرچشمه رو به اتمام است و روستاهای عراف و دهویه گازدار می شوند و گازرسانی در منطقه راویز نیز از شهرک آغاز شده است. منطقه بابک.”

نماینده رفسنجان، کمبود توانبخشی، مسائل رفاهی، کمبود پرورشگاه، بیماران مغزی و ستون فقرات و بیماران اعصاب و روان، عدم فعالیت فرهنگی، عدم اشتغال، کمبود احکام باشگاه سوارکاری و پیست اتومبیل رانی و عدم صلاحیت. هنرمندان یکی از معضلات شهر هستند.

وی در پایان گفت: خدمات ارائه شده در شهرستان در پرتو نظام مقدس جمهوری اسلامی و همکاری و همدلی همه مسئولین شرط خدمت به مردم انجام شد.

امام جمعه رفسنجان گفت: اقامه یک ماه روزه، عبادت و توبه یکی از دستاوردهای ماه مبارک رمضان است و حفظ این دستاوردها مهم است و نباید با سرپیچی از فرمان الهی آنها را لغو کرد.

* لزوم حفظ دستاوردهای معنوی ماه مبارک رمضان *

به گزارش ایسنا، امام جمعه رفسنجان نیز در خطبه های نماز عید سعید فطر در رفسنجان تاکید کرد: برپایی یک ماه روزه، عبادت و توبه از دستاوردهای ماه مبارک رمضان است.

حجت الاسلام اصغر عسکری با تبریک عید سعید فطر می گوید: بزرگترین هدف و فلسفه در آموزه های دینی و قرآنی در مورد روزه، تحصیل سرمایه بزرگ تقوا است.

وی افزود: خداوند در سوره ای از قرآن می فرماید: کسانی که به رستگاری واقعی رسیده اند کسانی هستند که با روزه و عبادت و توبه و توبه در پیشگاه خداوند تزکیه کرده و زکات فطره را پرداخته اند.

وی با اشاره به اینکه تزکیه برای پاکسازی ذهن از عقاید فاسد، روح از بدی ها و جوارح و جوارح آن از نقص است، گفت: انسان را کسانی که تزکیه و پاکیزه می کنند نجات یافته اند.

امام جمعه رفسنجان می فرماید: پروردگار برای حفظ اعمال و مکاسب و عبادات اندرزی دارد و در سیره محمدی (ص) می فرماید: «ای مؤمنان، خدا و رسولش را اطاعت کنید و اعمال خود را بی ارزش نسازید».

حجت الاسلام عسکری تصریح می کند: حفظ میوه های ماه مبارک رمضان همان گونه که محصولات یا سلامت انسان می تواند آفت داشته باشد، عمل و عبادت نیز می تواند آفت داشته باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.